Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety spodziewającej się maleństwa. To czas magiczny, bo przygotowuje kobietę do narodzin nowego życia dziecka, które jest cząstką jej i partnera. Moment narodzin jest wyczekiwany i wytęskniony przez przyszłych rodziców, którzy nie mogą się już doczekać pojawienia się ich dziecka, ukochanego maleństwa.
Okres ciąży mija bardzo szybko i przyszła mama nawet nie spostrzeże jak znajdzie się na sali porodowej i powita na świecie swojego potomka.
Od tej chwili jej życie diametralnie się zmienia i jest podporządkowane tylko i wyłącznie maluszkowi, który staja się odtąd najważniejszą istotą.
Karmienie piersią to pierwsza czynność, z którą musi zmierzyć się świeżo upieczona mama. Kolorowe czasopisma rozpisują się o korzyściach płynących z karmienia piersią, jednak dla młodej mamy nakarmienie swojego dziecka łączy się tylko ze stresem i bólem, na który nie została ona przygotowana. Konieczność przejścia na dietę i wyeliminowania potraw ciężkostrawnych, słodkich i kwaśnych, powoduje u części świeżo upieczonych mam rezygnację z karmienia piersią. Kobiety pragną poznać sposoby, jak zatrzymać laktację i zakończyć trudny i bolesny dla nich okres karmienia piersią.
Zakończenie karmienia naturalnego nie jest trudnym wyzwaniem dla kobiety. Musi ona dowiedzieć się, jak zatrzymać laktację i przerwać napływ mleka do jej piersi.
Nieprzystawianie maluszka do piersi, nie będzie skutkowało napływaniem mleka i w końcu proces laktacji ustanie.
Dawniej stosowano inne metody, jak zatrzymać laktację. Bandażowanie piersi miało zatrzymać laktację i spowodować, że kobieta przestanie karmić piersią.
Takie ściskanie piersi może i przynosi skutek, jednak będą one obrzmiałe i bolesne i nierzadko robią się w nich stany zapalne od stosowania takich metod.
Umiejętne zatrzymanie laktacji na pewno spowoduje zatrzymanie napływu mleka i nie spowoduje żadnych przykrych dolegliwości u kobiet karmiących.
Karmienie piersią to indywidualna sprawa każdej matki, która sama zdecyduje w jaki sposób będzie karmione jej maleństwo.

tubator.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ