W życiu osób starających się o poczęcie dziecka pojawiają się wątpliwości, czy ich stan zdrowia jest zadowalający. Codzienny stres, wiek, przebyte choroby mogą wpływać na obniżenie zdolności prokreacyjnych mężczyzny. Można jednak podjąć starania, aby zwiększyć jego szanse na rychłe zostanie ojcem. Z pomocą przychodzą witaminy A i C, będące przeciwutleniaczami chroniącymi komórki przed uszkodzeniem. Wpływają także na zwiększenie ruchliwości plemników, przez co ułatwiają ich dotarcie do komórki jajowej w odpowiednim czasie. Możliwe jest dostarczenie wspomnianych witamin w formie suplementu, ale warto skupić się na zwiększeniu spożycia warzyw i owoców zawierających znaczne ilości poszczególnych witamin: źródłem witaminy A są np. marchew, zielony groszek, brokuły, szpinak, czy grejpfrut. Z kolei witaminę C odnajdziemy w surowej papryce, kiwi, czarnej porzeczce.
Na ruchliwość plemników pozytywnie wpływa także przyjmowanie selenu w zalecanej dawce dziennej. Z kolei cynk reguluje poziom testosteronu, głównego hormonu kojarzonego z męskością.
Na rynku dostępne są preparaty łączące te witaminy i minerały w odpowiednich dawkach – preparaty te należy przyjmować w całym okresie starań o ciążę, a nawet na kilka miesięcy przed.
Oprócz dostarczania dodatkowych substancji, warto też zdecydować się na pewne ograniczenia: odstawienie papierosów i alkoholu na czas starania o potomstwo na pewno przyniesie zauważalne efekty.

gadzinowski.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ