Nie ulega wątpliwości, że spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym czy w gronie znajomych nieraz nastręcza pewnych trudności. Bo ileż razy można oglądać zmagania sportowców? Ileż razy oglądać nieciekawe filmy, notorycznie oferowanie przez telewizyjne programy? Ileż razy rozmawiać na tematy polityki, Unii Europejskiej i innych tego typu spraw przy akompaniamencie skwierczącej na grillu kiełbasy?
Kreatywne spędzanie wolnego czasu zazwyczaj wiąże się z przymusem samotności. Bo nie poczytamy w kilka osób interesującej książki, nie namalujemy obrazu, nie wyrzucimy na wierzch własnych wątpliwości, które w obliczu postronnych często kryją się w głębi nas. Niemniej można zgodzić się na rzecz, która łączy przyjemność z pożytecznością; rywalizację na płaszczyźnie umysłowej bądź wiedzy.
Z pewnością znakomite do tego będą szachy, niemniej jest to gra mocno skomplikowana i nie każdy zna jej zasady. Można spróbować rozegrać kilka karcianych partii bądź spróbować swoich sił przy grach planszowych, jednak zazwyczaj wiąże się to z przymusem posiadania sporej ilości wolnego czasu i własnym wkładem finansowym. Dobrze sprawdzą się przede wszystkim nieco archaiczne, niemniej znane powszechnie gry, z „państwa-miasta” na czele.
Postarajmy się czasem wymyślić coś nowego, nieszablonowego, zamiast uciekać w świat wciąż tych samych rozrywek, zazwyczaj nie oferujących nic specjalnego. Najważniejsze jednak, aby sposób, jaki wybierzemy, pasował wszystkim uczestnikom zabawy, nie zaś był tylko odzwierciedleniem potrzeb jego kreatora.

smakoteka.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ