Decydując się na zakup nowych butów powinniśmy pamiętać, iż ich pierwsze użytkowanie może być bardzo niekomfortowe. Na naszych nogach mogą pojawić się bolesne pęcherze oraz odciski niezależnie od tego, czy kupiłyśmy buty na wysokim obcasie, czy też balerinki. Zatem w jaki sposób rozbić nasze nowe buty?

Zanim zdecydujemy się założyć nasze nowe buty do pracy lub też do szkoły, powinniśmy je wcześniej dobrze rozchodzić. Doskonałą metodą na rozchodzenie nowego obuwia jest noszenie go na mokre skarpetki. Dzięki temu but doskonale się uformuje, a przede wszystkim będzie idealnie przylegał do naszej stopy.

Aby na naszych stopach nie powstawały bolesne otarcia, warto również nosić lekkie bawełniane stopki. Są one polecane szczególnie do balerinek. Niestety wciąż wiele kobiet zapomina o nich i tym samym uszkadza sobie naskórek. Przed różnego rodzaju podrażnieniami doskonale chroni nas także warstwa kremu nawilżającego. Również warto pamiętać o tym, iż gdy buty są zbyt twarde, dobrze jest zainwestować w ochronną wkładkę do butów.

W przypadku gdy nasze obuwie jest zbyt twarde i bardzo trudno jest je rozciągnąć, aby dopasować do naszej stopy, możemy zastosować do jego rozbijania alkohol. Nalewamy odrobinę płynu na ściereczkę, po czym smarujemy wnętrze buta tak długo, aż materiał stanie się miękki. Możemy także moczyć buty w ciepłej wodzie. Jeżeli żaden z wymienionych sposobów nie pomoże, istnieje również możliwość zakupu specjalnych akcesoriów do rozbijania butów. W sklepach obuwniczych dostępne są różnego rodzaju produkty. Bardzo popularnym produktem do rozbijania butów jest specjalny spray. Jednak również często klienci decydują się na zakup specjalnych prawideł.

Warto pamiętać, iż niezależnie od fasonu nowych butów, zanim zdecydujemy się wyjść w nich z domu, powinniśmy je wcześniej dobrze rozchodzić. Istnieje kilka sprawdzonych sposób na tak zwane rozbijanie butów. Warto z nich wcześniej skorzystać, aby na naszych stopach nie powstały bolesne otarcia oraz pęcherze. W internecie możemy znaleźć artukuły na ten temat, które mogą okazać się bardzo przydatne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ