Często wiele osób ma bardzo duży problem z dobraniem idealnej bluzki do swojej sylwetki. Warto pamiętać, aby zwracać na to szczególną uwagę, ponieważ w przeciwnym razie możemy wyglądać bardzo niekorzystnie. Nie jest to trudne zadanie, a z pewnością dzięki odpowiedniemu ubiorowi możemy zamaskować pewne mankamenty naszej figury. Zatem w jaki sposób dobrać odpowiednią bluzkę do sylwetki?

Przede wszystkim zanim zdecydujemy się na wybór bluzki, powinniśmy określić swój typ sylwetki. Przykładowo warto pamiętać, iż jeżeli posiadamy duże, rozbudowane ramiona, powinniśmy unikać poduszek na ramionach oraz reglanowych rękawów. Przy takiej posturze doskonale sprawdzą się dekolty w serek, a także długie tuniki z luźnym dołem. Warto również postawić na bluzki ściągane gumką w pasie, a także modele, które posiadają specjalne zaszewki. Dzięki temu uzyskamy efekt wąskiej talii. Również jeżeli mamy mały biust, warto wybierać bluzki ze wzorem, które sprawią, iż wyda się pełniejszy. Z kolei jeżeli mamy obfity biust, warto postawić na bluzki, które mają dekolt w kształcie litery V. Zatem czym jeszcze kierować się podczas wyboru bluzki?

Podczas wyboru bluzki nie powinniśmy zapominać również o tym, iż pionowy oraz ukośny układ naszego stroju doskonale nas wysmukli. Z kolei jeżeli nasz strój jest poziomy, będzie nas poszerzał. Powinniśmy pamiętać o tych zasadach podczas wyboru bluzki.

Szczególną uwagę należy także zwrócić na wspomniany wcześniej dekolt. Jeżeli przykładowo mamy duży biust, a przede wszystkim duże ramiona, doskonałą bluzką jest odzież z dekoltem w kształcie V. Z kolei jeśli nasz biust jest nieco mniejszy, idealną propozycją dla nas jest tak zwany dekolt hiszpański, czyli bluzka, która odsłania ramiona.

Warto pamiętać, iż dobór odpowiedniej bluzki do naszej sylwetki jest bardzo ważny, ponieważ dzięki temu możemy przede wszystkim wysmuklić naszą figurę, a także zatuszować jej pewne mankamenty. W internecie możemy znaleźć bardzo wiele różnorodnych porad na ten temat. Także artukuły w gazetach będą dla nas bardzo pomocne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ