W drogeriach i marketach półki uginają się pod ciężarem perfum maści wszelakiej. Wśród nich są zapachy dla mężczyzn, kobiet i te dedykowane młodzieży. Można znaleźć kompozycje sygnowane nazwiskami znanych osób. Jak jednak wybrać zapach niepowtarzalny? Z pomocą przychodzą perfumy niszowe!

Czym się charakteryzują perfumy niszowe?

Perfum niszowych nie znajdziemy w popularnych drogeriach. Nie są to bowiem kompozycje produkowane na skalę masową. Najczęściej powstają w manufakturach, domach perfumeryjnych, dlatego też bywają nazywane rzemieślniczymi.

Perfumy niszowe damskie i męskie wyróżniają się unikalnymi kompozycjami. Często bazują na naturalnych aromatach, nietypowych połączeniach i esencjach pozyskiwanych tylko sezonowo. To zaś czyni je wyjątkowymi, odpowiadającymi zwykle wąskiej grupie odbiorców.

Perfumy niszowe męskie lub damskie potrafią również zaskoczyć opakowaniem. Flakony przypominają małe dzieła sztuki. Są równie atrakcyjne, co umieszczone w nich zapachy. Flakoniki bywają zdobione szlachetnymi surowcami, dlatego nie brakuje osób, które nawet po zużyciu wybranego zapachu pozostawiają w swojej kolekcji ciekawe opakowanie.

Czy niszowy zapach to coś dla mnie?

Nie da się ukryć, że wśród niszowych perfum spotyka się to, co niespotykane, mało popularne i często mocno specyficzne. Aromat kojarzący się z drewnem, mchem czy dymem tytoniowym? To są właśnie unikalne kompozycje, wyrafinowane i sprawiające, że nie ma dla nich miejsca wśród masówki.

Wybierając takie nietypowe zestawienia zapachowe można być jednak pewnym, że nadadzą indywidualności, podkreślą charakter danej osoby i będą tylko z nią kojarzone.

Jeśli po raz pierwszy stajemy przed wyborem niszowych perfum, dobrze jest dokonać wstępnej selekcji. Zapoznać się z opisem poszczególnych propozycji i na tej podstawie zadecydować o maksymalnie 2-3, które mogą być tymi ulubionymi. Następnie wystarczy pokusić się o próbki niszowych kompozycji, aby przetestować je na własnej skórze.

Warte swojej ceny

Niszowe zapachy mają również ten atut, że są trwałe. Ich jakość bywa nieporównywalnie lepsza niż ta, którą oferują kompozycje produkowane na skalę masową. Przyjdzie nam za nie zapłacić często znacznie więcej niż za to, co znajduje się na drogeryjnych półkach, jednak zdecydowanie są to produkty warte swojej ceny.

Bardzo ozdobne i kształtne flakoniki to także zaleta niszowych perfum. Taka buteleczka może stanowić ozdobę łazienki bądź zagościć na półce regału wybranego pomieszczenia. Będzie cieszyć oczy i uatrakcyjniać wystrój zastosowany w danej przestrzeni.

Zastanawiasz się, czy perfumy niszowe to odpowiednie zapachy dla Ciebie i czy to już czas, by spróbować czegoś wyjątkowego i oryginalnego? Przekonaj się o tym z lektury artykułu:Czym są perfumy niszowe i dlaczego warto się do nich przekonać?”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ