Kolejny rok, kolejne postanowienia noworoczne. Czy tym razem uda Ci się je zrealizować? W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci w końcu osiągnąć zamierzone cele jeszcze w tym roku.

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/postanowienia-noworoczne/

Problem z realizacją postanowień

Każdy z nas chyba zna ten scenariusz: z początkiem nowego roku rozpiera nas energia i odczuwamy silną potrzebę zmian, a po zaledwie kilku miesiącach nasze zaangażowanie spada prawie do zera. Dlaczego tak ciężko nam zrealizować noworoczne cele? Co trzeba zrobić, aby wytrwać w zamierzonych postanowieniach?

Nowy Rok wyzwala w nas nową energię do działania, zwłaszcza jeśli poprzednie miesiące były dla nas mało korzystne. W tym czasie chcemy się odciąć od ostatnich niepowodzeń grubą kreską i zacząć wszystko od nowa. Niestety cele, które sobie stawiamy na początku roku, często kończą się tak samo – niepowodzeniem. Dlaczego? Ustalone przez nas postanowienia często są zbyt duże i ambitne, aby spełnić je w jeden rok. Warto przy określaniu swoich celów zejść na ziemię, planując je z rozwagą i dostosowując do aktualnych możliwości. Należy też pamiętać, że duże zmiany nie przychodzą z dnia na dzień. Sumiennie dąż do spełnienia swoich marzeń, a zobaczysz, że prędzej czy później zmiany na stałe zagoszczą w Twoim życiu.

Najpopularniejsze cele noworoczne

Poniżej przedstawiamy dwa najpopularniejsze postanowienia noworoczne wraz z krótkimi wskazówkami.

  1. Rzucam nałogi! 

Jeśli Nowy Rok chcielibyśmy zacząć od likwidacji naszych uzależnień, takich jak nadużywanie alkoholu i papierosów czy nadmierne spożycie słodyczy, to warto wprowadzać zmiany stopniowo. Nagłe odcięcie się od produktów wyzwalających w nas nałóg, może skończyć się fiaskiem już po miesiącu starań. Na początek nie rzucajmy definitywnie papierosów czy fast foodów, ponieważ zbyt szybko odczujemy ich brak. Aby osiągnąć długofalowy sukces, należy wpierw ograniczyć ich liczbę, czyli np. zamiast 20 papierosów dziennie staraj się palić połowę z nich, a z każdym kolejnym miesiącem ograniczaj ich coraz więcej. W ten sposób zmiana nawyków przebiegnie naturalnie i mniej boleśnie.

2. Schudnę wiele kilogramów!

Nowy Rok to również czas na masowe odchudzanie. Wdrażamy w nasze życie restrykcyjne diety i ciężkie treningi, aby jak najszybciej stracić na wadze. Warto pamiętać, że każdy organizm jest inny – jednym uda się zrzucić 5 kg w miesiąc, a innym zaledwie kilogram. Co powinniśmy zmienić w naszym postanowieniu, aby za szybko się nie zniechęcić i w końcu osiągnąć wymarzoną sylwetkę? Najważniejsze, żebyśmy przez nasze działania wyrobili sobie odpowiednie nawyki, dzięki którym osiągnięte efekty zostaną z nami na dłużej. Dodatkowo należy zmienić założenie typu: schudnę 30 kg na: będę ćwiczyć dwa razy w tygodniu albo będę wyrabiać 8000 kroków dziennie. Z biegiem miesięcy będziemy naturalnie wydłużać czas naszych treningów, a spontaniczna aktywność fizyczna stanie się codziennością.

Zobacz także: http://www.lifebox.pl/farbowanie-wlosow-henna/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ