Kobiety wiele robią dla atrakcyjnego wizerunku. Chcemy mieć piękny makijaż, fryzurę i ładne ubrania, które odzwierciedlają nasz styl i osobowość. Trzeba przyznać, że wiąże się to z pewnymi nakładami czasu każdego dnia. Niektóre kobiety, które codziennie wychodzą do pracy, codziennie robią sobie makijaż i starają się dobierać ubrania, które pasują do siebie całościowo.

Staramy się też dbać o swoje paznokcie, są one naszą wizytówką, podobnie jak nasze włosy. Ludzie zwracają na nie uwagę dlatego dobrze jest poświęcić odrobinę czasu na zadbanie o atrakcyjny wygląd paznokci. Powinny być one przede wszystkim czyste wiele zależy od tego, czy wobimy paznokcie długie czy wolimy raczej krótkie. Obecnie mnóstwo kobiet robi manicure hybrydowy lub żelowy. Ten pierwszy zyskał swoją popularność dzięki temu, że jest dość szybki do zrobienia nawet dla osób, które nie mają w tym doświadczenia. Wystarczy trochę na ten temat poczytać. Po zaopatrzeniu się w odpowiednie produkty, czyli lampę, top podkład i kolorowe lakiery oraz kilka narzędzi do ściągania lakieru, takich jak aceton czy frezarka, możemy rozpocząć swoją przygodę z manicurem hybrydowym. Nie jest to nic skomplikowanego.

Na początku może nam trochę nie wychodzić, ponieważ możemy sobie zadać skórki lub nakładać za dużo bazy czy lakieru. Z czasem jednak wszystko powinno się udać. Kiedy zbliża się jakaś uroczystość, zastanawiamy się, na jaki kolor pomalować paznokcie. Może nam się wydawać, że czerwony to zbyt intensywny kolor. Dobrym rozwiązaniem zawsze jest któraś z barw różowych. Nie rzuca się ona zbytnio w oczy. Inaczej ma się sytuacja, gdy chcemy, żeby nasze paznokcie były błyszczące i zwracały na siebie uwagę. Wiele również zależy od tego, czy chcemy je przedłużyć czy położyć bazę i lakier na swoje naturalne paznokcie.

Paznokcie na wesele mogą być nietuzinkowe. Możemy sobie pozwolić na różne kolory, barwy, wzorki czy cekiny. Jest to świetna okazja do tego, żeby zaszaleć i zabawić się z kolorami, nawet jeśli na co dzień nie robimy tego. Niektóre panie uwielbiają barwy złote, ponieważ pięknie odbijają one światło. A co zrobić w sytuacji, jeśli nasze paznokcie są krótkie i dość zniszczone? Nieprawidłowe ściągnięcie hybrydy może sprawić, że oderwiemy je ze swoją naturalną płytkę, wtedy wierzchnia warstwa może wydawać się dość zniszczona. Co wtedy zrobić? Najlepiej zrobić przerwę od manikiuru i pomalować paznokcie odżywką, dać im trochę odpoczynku, a po jakimś czasie zrobić manicure. Dobrze jest wtedy nie traktować swoich paznokci polerką, ale bardziej delikatnymi środkami. Kiedy paznokcie trochę odpoczną, możemy zdecydować się na ponowne nałożenie hybrydy.

Jeśli zaś jesteśmy zwolenniczkami żelu również możemy zrobić to same, ale większość kobiet wybiera robienie tego u kosmetyczki, która ma doświadczenie i mamy pewność, że wszystko się uda i paznokcie będą pięknie wyglądać. Warto nauczyć się robić to samodzielnie, ponieważ jest to związane z zaoszczędzeniem pieniędzy, które możemy przeznaczyć na coś innego, a będziemy też czuły satysfakcję.

zespolnapiecia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ