Pełna garderoba, zawierająca wszystkie niezbędne elementy, które pozwalają na tworzenie codziennego wizerunku, nie musi kosztować tysiące złotych. Alternatywą do sklepów sieciowych czy też innych butików w nową odzieżą, są sklepy z odzieżą z drugiej ręki. Dobry importer odzieży używanej ma zazwyczaj do zaoferowania ubrania modne i dobrej jakości.

Jak szukać sklepu?

Na rynku mamy wiele sklepów prowadzonych przez importerów odzieży używanej, bądź korzystających z ich usług zatowarowania. Niektóre miejsca nie zachęcają swoim wizerunkiem zewnętrznym, jednakże do takich także warto zachodzić, ponieważ tam można znaleźć markowe perełki odzieżowe w niskiej cenie. Najczęściej dotyczy to małych sklepików osiedlowych.

Duże, sieciowe dyskonty odzieżowe to z kolei następny typ sklepów, do których warto zaglądać, szczególnie w dniu, kiedy importer odzieży używanej przywozi nowy towar. Dobrym pomysłem jest także czekanie do ostatniego dnia przeceny. Wtedy ubrania przyzwoitej jakości można kupić nawet za 1 zł.

Co kupić?

W każdym sklepie znajduje się podział na poszczególne działy z elementami garderoby, dzięki czemu zakupy robi się tam łatwo. Warto zajrzeć na przykład na dział z kurtkami, kiedy zaczyna się sezon. Markowa, ciepła odzież tego typu, czasami nawet z metką, może kosztować na przykład kilkadziesiąt złotych za sztukę, podczas kiedy taka sama kurtka w sieciówce w galerii handlowej kosztuje ponad 200 zł.

Kolejne elementy garderoby, na jakie można zwrócić uwagę w sklepie importera odzieży używanej to dobre firmowe jeansy, marynarki do pracy, modne bluzki czy koszule. Minęły już czasy, kiedy w sklepach z odzieżą używaną, można było zakupić rzeczy o zupełnie niewspółczesnym fasonie.

Jak kupować w sklepie z używaną odzieżą?

Każdy importer odzieży używanej czy też właściciel second handu dokłada starań by na wieszaki trafiały ubrania jak najwyższej jakości. Trzeba się jednak liczyć z tym, czy nie mają one defektów. Każdą rzecz trzeba dokładnie obejrzeć, sprawdzić czy nie ma niespieralnych plam, przetarć czy innych skaz.

Rozprucia na szwie bardzo łatwo można naprawić, zaś ubrania z taką wadą da się po negocjacji kupić jeszcze taniej. Warto też wybierać ciuchy z materiałów takich jak bawełna, len czy wełna, ponieważ dłużej zachowują dobry wygląd.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora – importerem odzieży używanej

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ