Skóra naszych pociech wymaga szczególnej, delikatnej pielęgnacji. Zaczyna się od mydła.

Delikatna pielęgnacja
Produkty myjące, wszelkiego rodzaju mydła i żele mają styczność z największą powierzchnią ciała. Dlatego, to właśnie one potrafią być przyczyną uczuleń i podrażnień skóry. Warto więc ostrożnie wybierać takie produkty, a w szczególności mydło dla dzieci. Niemowlęta, najczęściej myjemy specjalnymi emulsjami, natomiast kiedy dziecko troszkę podrośnie, możemy już śmiało kupić dla niego jeden z dostępnych na rynku płynów do kąpieli.

Naturalne produkty
Wybierając mydło dla dzieci, zwróćmy uwagę przede wszystkim na jego skład. Powinno ono zawierać składniki naturalne, który w delikatny sposób zadbają o skórę maluszka, nie stając się przyczyną alergii. Taką propozycję stworzyła firma Palmolive. W jej płynie do kąpieli dla dzieci, znaleźć można mleko i migdały – nawilżają one skórę, zmiękczają ją i odżywiają. W gamie produktów dla dzieci, znajdziemy także mydło do rąk. Na opakowaniach serii dla dzieci, producent umieścił grafiki ze zwierzętami, które zachęcą najmłodszych do mycia rąk i kąpieli, zamieniając ten czas w zabawę.
Dzięki temu, dbając o skórę dzieci, wyrabia się w nich także dobre przyzwyczajenia.

Jak wprowadzać nowe kosmetyki do łazienki maluszka
Nawet jeśli sięgniemy po kosmetyki z najwyższej półki, zawsze powstaje obawa, że nie trafimy z jakimś produktem pod kątem naszego dziecka. Dlatego, wybierając mydło dla dzieci, kremy czy szampony, warto kierować się kilkoma zasadami. Po pierwsze, szukajmy naturalnych produktów w składzie – aloes, rumianek, mleko czy lawenda to składniki, które ukoją skórę, zapewnią jej równowagę, nawilżenie i nie podrażnią jej. Po drugie, jeśli już zaufamy jednej marce – trzymajmy się jej. Jeśli jeden produkt z gamy będzie odpowiedni dla naszej pociechy, z dużym prawdopodobieństwem, inne również. Po trzecie, nowości wypróbowujmy ostrożnie, na małej powierzchni ciała. Łatwiej będzie nam opanować ewentualną reakcję alergiczną. Pamiętać bowiem należy, że nawet jeśli sięgniemy po najlepszej jakości produkt, może się okazać, że skóra dziecka nie toleruje konkretnego składnika. Ważne jest też aby nowości wprowadzać pojedynczo. Nie używajmy w tym samym momencie, nieznanego dotąd kremu, szamponu i balsamu. Nie będziemy bowiem wiedzieć, jak każde z nich oddziałuje na skórę maluszka.

Materiał promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ