Kobieta w czasie ciąży zazwyczaj słyszy wiele komplementów na temat swojego wyglądu. Powiększający się brzuch budzi wiele zachwytów a wiele osób próbuje go klepać i dotykać na wszelkie sposoby. Czasem kobiecie wydaje się, że ona sama staje się za tym brzuchem niewidoczna lub jest tylko inkubatorem na dziecko, bo różne osoby – często także nieznajome – najpierw witają się z jej brzuchem.
Komplementowanie ciążowego brzuszka i komentowanie jego kształtu staje się pewną normą. Nawet grubsze dziewczyny tracą kompleksy w ciąży, bo z każdej strony płynie tylko zachwyt. Niestety, ten stan kończy się wraz z narodzeniem dziecka. Kobieta po porodzie zostaje z kilkoma kilogramami naddatku oraz rozciągniętą macicą, co sprawia, że nieraz wciąż wygląda jakby nadal była w ciąży. Przyjemnie jest gdy inne osoby nie komentują jej wyglądu lub mówią tylko komplementy. Wiadomo, że na wszystko – także utratę wagi po ciąży – potrzeba czasu.
Czasu przy niemowlęciu brakuje. Czasem wymaga ono tyle uwagi, że kwestia jak schudnąć po ciąży schodzi na dalszy plan. Gdy minie już kilka tygodni, zazwyczaj koło 6 lub 8, kobieta zaczyna czuć się pewniej w macierzyństwie, a dziecko zaczyna mieć już mniej więcej przewidywalny plan dnia. Pojawia się szansa aby wygospodarować trochę czasu dla siebie.
Jeżeli pogoda jest sprzyjająca, zrzucanie dodatkowych kilogramów można zacząć od dłuższych spacerów. Większość dzieci dobrze śpi podczas spacerów, a i dla mamy może być to dobra szansa na poznanie inne mamy w parku. Przez fora internetowe i media społecznościowe można spróbować wyszukać inną mamę z dzieckiem w podobnym wieku, która będzie świetną osobą do wspólnej codziennej aktywności.
Kolejną możliwością jest wyszukanie w okolicy zajęć dla mam i małych dzieci. Są to specjalnie dobrane ćwiczenia, które mama może wykonywać wraz z dzieckiem. Pozwalają one na spokojny powrót do formy sprzed ciąży.
Zatem odpowiedź na pytanie jak schudnąć po ciąży, jest prosta – wystarczy powoli wracać do poprzednich aktywności, szukając rozwiązań skierowanych mam i ich dzieci.

zieloni2004.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ