Skóra podlega naturalnemu procesowi starzenia. Rozpoczyna się on ok. 25 roku życia, kiedy traci ona jedno z ważniejszych białek obecnych w organizmie, czyli kolagen. Następstwem tego jest nie tylko pojawienie się pierwszych zmarszczek, ale również utrata jędrności i elastyczności skóry. Już w pierwszej fazie procesu starzenia się skóry dobrze jest zmienić nawyki pielęgnacyjne, dostosowując je do aktualnych potrzeb naszej skóry.

Skóra dojrzała inna niż wszystkie

Oczywiście, każdy typ skóry wyróżnia się innymi cechami oraz związany jest z innymi problemami, z jakimi musimy się zmagać na co dzień. Skóra dojrzała jest o tyle wyjątkowa, że każdy z nas na pewnym etapie życia będzie musiał stawić jej czoła. Można uznać, że nie jest to rodzaj skóry, a raczej jej stan.

Po 25. roku życia skład skóry się zmienia. Zmniejsza się ilość kolagenu, a włókna kolagenowe stają się coraz słabsze. Skóra traci swoje stabilne rusztowanie, wiotczeje i zmniejsza się jej jędrność, dostrzec można także pierwsze zmarszczki. Po 30. roku życia wkracza w etap bardziej intensywnego  starzenia, a po 45. roku życia mamy już do czynienia ze skórą dojrzałą. Wówczas to w przypadku braku dotychczasowej właściwej pielęgnacji widać głębsze zmarszczki, których pozbyć się jest znacznie trudniej.

Specjalistyczna pielęgnacja

Skóra tłusta potrzebuje wparcia przy ustabilizowaniu pracy gruczołów łojowych, sucha przy budowaniu ochronnego płaszcza hydrolipidowego, dojrzała z kolei przy uzupełnieniu jej o składniki, które utraciła. Przede wszystkim jest to kolagen i kwas hialuronowy. Krem na zmarszczki bardzo często ma jeden z nich lub oba w swoim składzie, jednak warto mieć świadomość, że nie zawsze są one w stanie przeniknąć przez naskórek. Może się okazać, że nawet ich stosowanie nie przyniesie pożądanych efektów. Krem na zmarszczki może również być bogaty w składniki, które stymulują włókna kolagenowe do produkcji białka, czyli wykazują działanie naprawcze samego procesu, co jest znacznie ważniejsze niż regularne uzupełnianie skóry o potrzebne jej składniki. Takimi właściwościami charakteryzuje się m.in. ekstrakt z roślinnych komórek macierzystych Solanaceae.

Zmarszczek nie trzeba akceptować, każda kobieta zasługuje na piękny wygląd, który dodaje jej pewności siebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ