Jaką lodówkę wybrać? Porównanie dwóch topowych modeli od firmy Samsung i LG

0
2748

W każdym domu, czy to zamieszkiwanym przez kilkuosobową lub nawet wielopokoleniową rodzinę, czy może w niewielkim mieszkaniu należącym do jednej osoby, z pewnością konieczna jest niezawodna lodówka. Zakup lodówki nie jest jednak wyborem oczywistym – na rynku wciąż pojawiają się nowe funkcje, a ilość modeli potrafi zawrócić w głowie nawet najbardziej zdecydowanym. Jakie kryteria wyboru lodówki są zatem szczególnie ważne? Porównując dwa topowe modele od konkurencyjnych firm wybrane ze strony https://www.oleole.pl/lodowki.bhtml, można wyodrębnić najważniejsze ich cechy.

Samsung RB37J5925SS – wysoki model z dozownikiem wody

Pierwsze co widać, gdy patrzy się na ten model, to duży elegancki wyświetlacz na drzwiach, przy którego użyciu można kontrolować temperaturę wewnątrz chłodziarki i zamrażarki. Samsung RB37J5925SS jest urządzeniem energooszczędnym z technologią No Frost, która zapobiega osiadaniu szronu i lodu na ścianach lodówki. Model ten nie wymaga więc rozmrażania przed czyszczeniem. Przez zastosowanie techniki Space Max w wysokiej na 207 cm lodówce korzystać można z przestrzeni o pojemności 262 litrów. Zamrażarka pomieści w sobie 98 litrów.

W modelu Samsung RB37J5925SS istnieje pewien element, który szczególnie przyciąga uwagę. Jest to dozownik schłodzonej wody umieszczony w drzwiach lodówki. Korzystając z niego, warto pamiętać o jednym szczególe – służy on do schładzania wody, a nie żadnego rodzaju soków czy innych słodkich napojów. Przez wlanie do dozownika zbyt gęstego płynu, filtr zwyczajnie się zapcha.

W lodówce Samsung RB37J5925SS znajduje się Digital Inverter, czyli po prostu silnik zasilający urządzenie z 10-letnią gwarancją. Dobrze dopracowane w lodówce jest także równomierne rozprowadzanie temperatury poprzez technologię All Around Cooling. Lodówkę można bez problemu dosunąć całkowicie do ściany, ponieważ jej drzwi nie potrzebują dodatkowego miejsca na przy ich otwieraniu. W razie, gdyby któremuś z domowników zdarzyło się nie domknąć urządzenia, lodówka zasygnalizuje ten problem alarmem.

LG GBB72MCDFN – lodówka pojemna i niezawodna

Elegancki model lodówki LG GBB72MCDFN przyciąga wzrok przez widoczny na przednich drzwiach wyświetlacz, podobnie jak w przypadku urządzenia od firmy Samsung. Tutaj jednak nie spotyka się dozownika schłodzonej wody. Lodówka ta także jest modelem energooszczędnym, który pod kątem oszczędności wypada o jeden plus na etykiecie lepiej, niż propozycja od firmy Samsung. Rocznie różnica ta to oszczędność rzędu 40 zł. Lodówka ta korzysta w pełni z technologii No Frost. Choć może się wydawać, że urządzenie o wysokości 203 cm nie może dorównać pojemnością wyższym modelom, LG GBB72MCDFN mieści w chłodziarce aż 277 litrów, a w zamrażarce 107 litrów.

Równomierne rozprowadzenie temperatury wewnątrz tego modelu kontrolowane jest przez technologię Multi Air Flow. Dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania produkty spożywcze położone w głębszej części półki pozostają w identycznej temperaturze co te, które leżą w tuż w okolicach drzwi lodówki. Wszystko pozostaje jednakowo świeże i przy wsparciu techniki Fresh Balancer, która wyrównuje wilgotność w całej przestrzeni wewnątrz urządzenia, dłużej nadaje się do spożycia i nie traci swoich właściwości. W modelu LG GBB72MCDFN znaleźć można szufladę Flesh Converter, w której ustawienie odpowiedniej wilgotności polega jedynie na wybraniu opcji najlepszej do mięs, ryb, lub warzyw.

Lodówka od firmy LG pracuje ze wsparciem konwertora liniowego, czyli bezawaryjnego silnika z 10-letną gwarancją, podobnie jak w przypadku propozycji od Samsunga. Tu również gdy lodówka pozostanie niedomknięta, można spodziewać się alarmu, który zasygnalizuje problem w działaniu osobom przebywającym w domu.

Jak wybrać lodówkę idealną?

Trudno jest jednoznacznie wybrać lodówkę, która najlepiej wpasuje się w potrzeby wszystkich rodzin. Przed zakupem takiego urządzenia warto przemyśleć jego pożądaną wysokość, tak aby zmieściło się ono w przygotowanej dla niego przestrzeni w kuchni. Nieobojętna będzie również pojemność lodówki – im więcej osób będzie z niej korzystać, tym większa powinna ona być. Dla najlepszego wyglądu kuchni warto wybrać chłodziarkę w odpowiednim kolorze tak, aby pasowała ona do reszty posiadanych już mebli. Ostatnim, lecz nie mniej ważnym kryterium wyboru lodówki będą dodatkowe funkcje, takie jak dozownik schłodzonej w niej wody.

[Głosów:7    Średnia:3.7/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ