To, że kobiety w Trójmieście marzą o szczupłej, zadbanej sylwetce nie jest dla nikogo nowością. Z tego też powodu przelewają hektolitry potu na siłowniach w Gdańsku. Robią dużo przysiadów, wykroków lub wykonują setki powtórzeń ćwicząc mięśnie brzucha. Bardzo często w swoim treningu pomijają ramiona i ręce, w obawie przed ich nadmiernym rozrostem oraz tym, że być może będą wyglądały nieproporcjonalnie. Czy słusznie? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w kilku krótkich akapitach

Zostać kulturystką? Wcale nie takie proste!

Obawy pań o nadmiar masy mięśniowej w ramionach, nawet przy regularnych treningach ogólnorozwojowych, są zupełnie niesłuszne. Wszak ogólnie wiadomo, że  kobietom zazwyczaj trudniej wyrzeźbić te partie ciała, niż mężczyznom. Dzieje się tak z wielu powodów – od diety i suplementacji począwszy, poprzez ogólny styl życia, na obciążeniach treningowych skończywszy. Przedstawicielki płci pięknej, aby osiągnąć efekt w postaci imponującej, zauważalnej masy mięśniowej, muszą albo godzinami intensywnie ćwiczyć na siłowni albo wspomagać się odżywkami białkowymi. A zazwyczaj muszą stosować jedno i drugie. Tak więc najprostsze ćwiczenia siłowe pomogą je, co najwyżej, ładnie wyrzeźbić i wymodelować. Nie ma co się obawiać tego, że będzie się miało ramiona kulturystki lub sportowca.

Jak ćwiczyć ramiona?

Aby wyćwiczyć ramiona można korzystać ze sprzętów dostępnych na siłowni. Jeżeli nie chcemy zwiększyć ich siły, to doskonale sprawdzą się maszyny izolowane. Pomogą one w uzyskaniu ładnego kształtu rąk i delikatnego podkreślenia ich mięśni. Najbardziej przydatne będą maszyny, na których wykonuje się ruchy podobne do tych podczas wykonywania pompek albo te polegające na wyciskaniu. Natomiast, jeżeli naszym celem jest również zwiększenie funkcjonalnej siły ramion konieczne będzie wdrożenie innych ćwiczeń. Na szczęście, nadal można wybierać spośród akcesoriów dostępnych na siłowni. Pomocne będą wszelkiego rodzaju sztangi i hantle. Najlepszym ćwiczeniem przy wykorzystaniu hantli jest trening, podczas którego rozpoczynamy od trzymania ich w obu rękach lekko ugiętych w łokciach i ułożonych wzdłuż tułowia. Następnie, unosimy ręce w bok starając się utrzymać zgięcie w łokciu, a gdy ręce osiągną pozycją równoległą do podłoża, to przesuwamy je do przodu i potem opuszczamy. Należy starać się wykonywać to ćwiczenie powoli i starannie. Nie ma też co przesadzać z obciążeniami – dla początkujących wystarczające będą hantle jedno- lub dwu- kilogramowe. Będzie to wystarczające, aby mięśnie mocniej pracowały wykonując 12 do 15 powtórzeń w trzech seriach. Innym ciekawym ćwiczeniem, również z wykorzystaniem hantli, jest takie, podczas którego wykonujemy ruch podobny do poprzedniego. Jest ono jednak nieco prostsze. Stajemy w rozkroku, ręce trzymamy w dole tak aby tworzyły literkę „V”. Następnie, równocześnie unosimy obie ręce tak, by znalazły się w położeniu równoległym do podłoża. Wytrzymujemy chwilę i opuszczamy. Podobnie jak poprzednie – wykonujemy je w seriach.

Trening w domowych warunkach? Oczywiście!

Gdy z jakichś powodów nie chcemy iść na siłownie i zamiast tego wolimy ćwiczyć w domowym zaciszu, możemy zamienić hantle na butelki z wodą. Jeżeli okaże się to dla nas niewygodne, to pozostają nam jeszcze dwa niezawodne ćwiczenia, które poza wyrzeźbieniem i wzmocnieniem ramion pomogą wymodelować resztę ciała. Mowa oczywiście o tradycyjnych pompkach oraz desce.

Jak widać, ćwiczenia na mocne ramiona nie są bardzo wymagające. Nie ma przeszkód przed wykonywaniem ich w domu albo na siłowni. W Gdańsku oraz całym Trójmieście istnieje wiele lokali, które oferują odpowiednie zajęcia.  Do lamusa można również odłożyć przekonania jakoby kobiety nie powinny trenować rąk, aby nie wyglądać źle i nieatrakcyjnie. Wprost przeciwnie – zachowanie umiaru i kontrolowanie efektów pozwoli na pozbycie się raz na zawsze tłuszczyku na rękach i wiszącej skóry na ramionach. Jedyne, co trzeba zrobić, to znaleźć chęci i ruszyć na siłownię.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem CityFit

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ