Regularne złuszczanie skóry twarzy to sprawdzony sposób na aksamitnie gładką cerę. Usunięcie z jej powierzchni zrogowaciałych komórek naskórka nie tylko odblokowuje pory, zapobiegając powstawaniu niedoskonałości, ale też zdecydowanie poprawia stopień wchłaniania składników aktywnych zawartych w kosmetykach wykorzystywanych do codziennej pielęgnacji skóry twarzy, zwiększając tym samym ich skuteczność. Do złuszczania skóry twarzy służą peelingi, czyli specjalistyczne kosmetyki, których konsystencja została wzbogacona o drobinki złuszczające. W zależności od rodzaju peelingu drobinki mogą mieć różną wielkość. Szczególnym rodzajem peelingu jest peeling cukrowy, którego podstawę stanowią kryształki cukru. Jak go wykonać i jak znaleźć najlepszy kosmetyk?

Czym jest peeling cukrowy?

Peeling cukrowy to zarazem nazwa kosmetyku wykorzystywanego do złuszczania skóry twarzy i jej dogłębnego oczyszczania, jak i rodzaj zabiegu pielęgnacyjnego z wykorzystaniem owego preparatu. Najogólniej jednak rzecz ujmując peeling cukrowy ma na celu głębokie oczyszczenie skóry twarzy zarówno z gromadzących się na jej powierzchni zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, jak i obumarłych komórek naskórka, które często zalegają na skórze twarzy, doprowadzając do zablokowania porów, czyli gruczołów odpowiedzialnych za produkcję sebum. W rezultacie zatkania porów dochodzi do powstania stanu zapalnego w ich obrębie, który skutkuje pojawieniem się niedoskonałości.

Remedium na problemy skórne i jednoczesną poprawę kondycji skóry twarzy jest jej regularne złuszczanie, w zakresie którego peeling cukrowy okazuje się doskonałym wyborem. Spośród innych produktów tego typu wyróżnia go przede wszystkim konsystencja. Peeling cukrowy, zgodnie ze swoją nazwą, składa się z kryształków cukru (białego lub trzcinowego), które świetnie złuszczają naskórek. Wybierając produkty dodatkowo uzupełnione naturalnymi substancjami pielęgnacyjnymi, jak na przykład peelingi cukrowe z linii L’Oréal, możemy nie tylko złuszczyć naskórek, ale rozwiązywać inne problemy skóry, takie jak wspomniane niedoskonałości, nadmierne przesuszanie skóry twarzy czy też wzmożona produkcja sebum. Wystarczy, że wybierzemy produkt dostosowany do potrzeb skóry.

Bardzo dobrze w zakresie dogłębnego oczyszczania skóry twarzy sprawdza się również peeling cukrowy z retinolem marki Clarena, który dodatkowo rozjaśnia przebarwienia powstałe na twarzy, np. na skutek nadmiernego działania promieni słonecznych. Dzięki zawartości naturalnych olejków kosmetyk wygładza i odżywia skórę twarzy.

Peeling cukrowy krok po kroku

Wykonanie peelingu cukrowego zasadniczo nie różni się od sposobu przeprowadzenia pozostałych rodzajów peelingu, jednak ze względu na wielkość kryształków cukru, podczas jego aplikacji warto zachować ostrożność, aby nie doszło do powstania na skórze twarzy podrażnień. Szczególnie podatne na ich wystąpienie się te obszary, w których skóra jest wyjątkowo wrażliwa, np. okolice oczu. Dlatego w tych miejscach należy w ogóle zrezygnować z aplikacji produktu, a w pozostałych miejscach nakładać go delikatnie, unikając silnego pocierania skóry twarzy.

Preparat nakładamy na zwilżoną skórę i zgodnie z zaleceniami producenta masujemy przez określony czas. Następnie kosmetyk usuwamy, a skórę twarzy starannie przemywamy. W związku z tym, że działanie peelingu cukrowego jest nieco silniejsze, warto po jego użyciu zastosować maseczkę bogatą w substancje łagodzące, nawilżające i odżywiające. Dzięki złuszczeniu i oczyszczeniu skóry twarzy substancje w nich zawarte będą miały szansę wniknąć w głębsze warstwy skóry, zwiększając w ten sposób skuteczność preparatów.

Peeling cukrowy przeznaczony jest dla osób z cerą tłustą i mieszaną. Osoby posiadające cerę suchą i wrażliwą, skłonną do podrażnień, powinny zastąpić go dużo łagodniejszym w działaniu peelingiem enzymatycznym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ