Wielu Polaków nie wyobraża sobie życia bez kawy. Jednak sięgamy nie tylko po tradycyjną małą czarną w formie espresso. Nie mniejszą popularnością cieszą się kawy mleczne, zwłaszcza te udekorowane wspaniałą mleczną pianką o idealnej konsystencji. Aby móc delektować się takim napojem we własnym domu, wystarczy ekspres do kawy, na przykład ciśnieniowy model na kapsułki, a także spieniacz do mleka. Na co zwrócić uwagę wybierając optymalne urządzenie?

Odkryj świat mlecznych kaw!

Nie posiadasz spieniacza do mleka lub ekspresu do kawy na kapsułki wyposażonego w tę funkcję? Jeśli cenisz sobie kawę z mlekiem, w ten sposób omija cię możliwość przygotowywania najwspanialszych kaw wyposażonych w gęstą piankę. W końcu to właśnie ona jest nieodłącznym elementem jednej z uznanych za klasyka wśród smacznych kaw – cappuccino. Do jej przyrządzenia potrzebujesz 25 ml intensywnego espresso i 100 ml mleka, spienionego na gęstą piankę. Bez profesjonalnego spieniacza w domowym zaciszu trudno będzie także przygotować np. caffe latte – delikatną kawę, która oprócz espresso i zwykłego mleka, składa się także z mlecznej pianki.

Kawowi esteci wyjątkowo cenią również latte macchiato – w tym przypadku to kawa wlewana jest do gorącego mleka precyzyjnie po ściance naczynia, dzięki czemu, przy odpowiednim wykonaniu, zyskuje ona znakomity trójwarstwowy wygląd. Spieniacz do mleka pozwala więc cieszyć się nowymi kawowymi smakami i z powodzeniem odkrywać nowe połączenia!

Kompaktowy ekspres do kawy na kapsułki? Wypróbuj spieniacza do mleka

Wszystko, czego potrzebujesz do przygotowywania tych wspaniałych mlecznych kaw w domowym zaciszu to ciśnieniowy ekspres do kawy na kapsułki i spieniacz do mleka. Obecnie coraz chętniej stawiamy na niewielkie, ale funkcjonalne ekspresy, szczególnie, gdy dysponujemy małą przestrzenią. W pełni intuicyjne ciśnieniowe ekspresy do kawy wykorzystujące ciśnienie 19 bar zaskakują jednak swoimi rozmiarami – nowoczesna technologia udowadnia, że wcale nie muszą dorównywać one pod tym względem dużym kawiarnianym urządzeniom, aby serwować perfekcyjnie wyważoną kawę. Choć nie każdy mały ekspres do kawy posiada dyszę spieniającą mleko, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na zakup oddzielnego spieniacza, który również nie zajmie na kuchennym blacie wiele miejsca. Zastanówmy się, jak wybrać najlepsze tego typu urządzenie.

Spieniacz do mleka, który nigdy cię nie zawiedzie

Jedną z ciekawych opcji jest dobrze znany spieniacz do mleka Aeroccino3 proponowany przez markę Nespresso – renomowanego producenta ciśnieniowych ekspresów i kapsułek. Model charakteryzuje się niezwykłą prostotą obsługi: wystarczy dotknięcie jednego przycisku, aby móc delektować się doskonałą pianką już po kilku sekundach. Takie rozwiązanie z pewnością docenią osoby, które sięgają po swoją ulubioną mleczną  kawę nawet kilka razy dziennie.

Profesjonalny spieniacz do mleka powinien charakteryzować się również cichą pracą. Pamiętajmy, że dla większości z nas picie kawy stanowi zasłużony moment relaksu – o poranku, w trakcie przerwy lub po powrocie z pracy. Nie warto zaburzać harmonii tej wyjątkowej chwili zbędnym hałasem! Wiodące spieniacze do mleka, takie jak wspomniany już model od Nespresso, doskonale radzą sobie zarówno z gorącym, jak i zimnym mlekiem. To kolejny ważny atrybut urządzenia – pozwala bowiem delektować się pyszną kawą o każdej porze roku i realizować wszystkie dostępne kawowe receptury!

Możliwość przygotowania perfekcyjnej kawy w domowym zaciszu, bez konieczności odwiedzania kawiarni za każdym razem, gdy mamy ochotę delektować się ulubionym napojem, to z pewnością krok w stronę własnego komfortu. Funkcjonalne ekspresy kapsułkowe, a także odpowiednio dobrane spieniacze do mleka mogą nam w tym pomóc, pozwalając cieszyć się wszystkimi walorami mlecznych kaw!

[Głosów:1    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ