W dzisiejszych czasach coraz częściej zdarza się, że potrzebujemy skorzystać z usług profesjonalnego detektywa. Sprawy są różne – czasem podejrzewamy współmałżonka o zdradę, innym razem pracownika o wynoszenie tajemnic z firmy. Generalnie jednak słowem klucz jest tu „profesjonalny”. Jak znaleźć dzisiaj naprawdę dobrego detektywa?

XXI wiek i morze różnych agencji detektywistycznych

W czym generalnie ukryty jest problem? Otóż dzisiaj radykalnie obniżono wymagania w stosunku do detektywów. Teraz detektywem można zostać już jedynie po przeszkoleniu, które trwa raptem kilkadziesiąt godzin. Jakie są tego efekty? Niestety możemy wydać niepotrzebnie pieniądze i nic nie uzyskać. Zakładając gorszy scenariusz, kiedy zatrudnimy detektywa samozwańca bez licencji, możemy nawet znaleźć się w sądzie… Czym zatem cechuje się prawdziwy detektyw?

Aspekty prawne pracy detektywa

Na samym początku musimy koniecznie sprawdzić, czy detektyw, którego wybraliśmy posiada wymagane pozwolenie oraz licencję. To dwa najważniejsze dokumenty. Powinien on także mieć ubezpieczenie OC. Równie ważny fakt to możliwość podpisana dokładnych warunków umowy. Jeśli detektyw nie chce spisać na piśmie szczegółów zlecenia, to warto jednak poszukać innej agencji.

Strona finansowa – jakie ceny i kiedy?

Następnie warto spojrzeć na zagadnienie od strony finansowej. Przede wszystkim w profesjonalnych agencjach detektywistycznych pierwsze spotkanie jest bezpłatne – detektyw bowiem musi wówczas sam ocenić, czy jego usługi w danej sytuacji są przydatne. Ponadto warto sprawdzić wcześniej cenniki poszczególnych agencji. Na pewno naszą czujność powinny obudzić bardzo niskie albo bardzo wysokie kwoty.

Sprawdzenie detektywa w Internecie

Następnie warto zobaczyć, jakie informacje o danym detektywie znajdziemy w Sieci. Szczególnie istotne są tutaj wszelkie opinie innych klientów oraz stowarzyszenia, w jakich działa ów detektyw. Jedną z najbardziej polecanych stron detektywów jest: detektyw.com.pl.

Własne odczucia

Na koniec warto pamiętać, że w końcu dana osoba ma nam pomóc. Jeśli zatem z jakiegokolwiek powodu coś nam w danym detektywie nie odpowiada, wzbudza naszą niechęć, sprawia, że mu nie ufamy to jednak warto poszukać innego specjalisty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBluzki wieczorowe
Następny artykułSukienki wieczorowe na wesele
Redakcja uMalgosi.pl

Cześć, jestem Gosia i piszę na tematy związane z modą, urodą i zdrowiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ