Znane plaże i jasny biały piasek, samochody retro zaśmiecające ulice miasta, historia pełna rewolucji i wspaniałych opowieści, a także rum i cygara znane na całym świecie – czyli na Kubie. Brak na wyspie amerykańskiego wpływu na przestrzeni lat oznacza, że ​​podróżni pragnący podróżować po raz pierwszy na Kubie powinni zwrócić szczególną uwagę na niektóre z dziwactw wyspy i przygotować się do podróży z poradami dotyczącymi Kuby. Pod wieloma względami wyjście z samolotu na Kubie jest jak wejście na stronę książki historycznej.
Kuba – wycieczki do tego miejsca oferuje prawie każde biuro podróży, ale warto samemu zdecydować co chcemy zobaczyć.
Krajobraz Kuby zaczyna się zmieniać wraz ze zmianami i poprawą stosunków ze Stanami Zjednoczonymi. Od 2015 roku widzimy, jak statki wycieczkowe zaczynają odwiedzać wyspę, a firmy kubańskie, takie jak Cuba Cruise, zaczynają żeglować po wyspie, otwierając wyspę na większą turystykę i odwiedzających.
Aby wjechać na Kubę, podróżni muszą posiadać wizę lub kartę turystyczną. Jest to tylko 10 USD i są one wliczone w cenę pakietu turystycznego z pakietem all inclusive na Kubie. Po uiszczeniu tej opłaty otrzymasz kartę już na pokładzie samolotu przed lądowaniem. Będziesz musiał to pokazać przed opuszczeniem lotniska, aby udać się do swojego ośrodka. Jeśli zgubisz kartę, możesz ją kupić na lotnisku.
Kolejnym wymogiem podróży do Kuby jest podatek wyjazdowy, opłata w wysokości 25 USD, często wliczana w podatki od pakietów wakacyjnych. Upewnij się, że ta opłata jest ujęta w Twoim pakiecie lub będziesz zobowiązany do zapłaty tej opłaty na lotnisku w momencie wyjazdu.
Ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe w przypadku podróży na Kubę. O ile ubezpieczenie podróżne jest zawsze zasugerowane przez biura podróży, o ile jest ono lepsze i nie jest potrzebne, jest to wymóg podróżowania na Kubę. Po wjeździe do kraju możesz zostać poproszony o okazanie dowodu ubezpieczenia zdrowotnego, a bez tego będziesz musiał wykupić ubezpieczenie za pośrednictwem lokalnej firmy na lotnisku – za znacznie wyższą składkę o niewielkim zasięgu.
Nie planuj robić dużo bankowości podczas wizyty na Kubie. Bankomaty są bardzo nieliczne, a karty bankowe z amerykańskich banków, takie jak American Express, nadal nie są akceptowane. Karty debetowe i kanadyjskie przekazy pieniężne również nie są akceptowane. Wyspa jest głównie spółką gotówkową – choć niektóre międzynarodowe sieci ośrodków przyjmują duże kanadyjskie karty kredytowe, takie jak VISA. Należy również zauważyć, że waluta kubańska dla turystów różni się od lokalnej.
Jaką walutę zabrać na Kubę? Weź gotówkę w kanadyjskim dolarze. Możesz zmienić swoje pieniądze tylko na lotnisku, w ośrodku lub w lokalnym banku, ponieważ Kuba ma zamkniętą walutę. Nie dajcie się zwieść dwóm walutom: Kuba ma walutę dla turystów (CUC) i lokalną walutę, kubańskie peso. Jeśli jesteś na Kubie po raz pierwszy, nie martw się o znalezienie swoich pieniędzy. Gdy dotrzesz na lotnisko, zobaczysz kantor wymiany walut.
Ponieważ waluta Kuby jest walutą zamkniętą, co oznacza, że nie wolno wywozić jej z Kuby, nalezy przez odlotem do domu wymienić pieniądze w kantorze.

czas-wakacji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ