Wiele osób myśli, że fizjoterapia sprawdzi się jedynie po wypadku bądź przy poważnych urazach ciała, ale łagodzenie procesów chorobowych i likwidacja skutków wypadku to jedynie część zadań fizjoterapeuty. Tak naprawdę fizjoterapia działa również zapobiegawczo.

Fizjoterapia na ból, schorzenia ruchu i neurologiczne

Zabiegi fizjoterapeutyczne okazują się bardziej skuteczne niż lekarstwa przeciwbólowe. Co ważne, pomagają nie tylko uśmierzyć sam ból, ale także prowadzą do usunięcia przyczyny bólu, więc zapewniają lepsze i trwalsze efekty w porównaniu z medykamentami. Fizjoterapia idealnie sprawdza się w dolegliwościach bólowych kręgosłupa, stawów, łokci bądź kolan.

Wysoką skuteczność fizjoterapii można też zauważyć w przypadkach schorzeń neurologicznych i narządów ruchu, które mogą mieć różne przyczyny. Chodzi tutaj zwłaszcza o stany zapalne tkanek miękkich i stawów, różnego rodzaju nerwobóle, zespół rwy kulszowej czy też przykurcze i utrudnione zrosty kości.

Fizjoterapia dla seniorów

Osoby starsze narzekają zmniejszoną sprawność, trudności z poruszaniem się, stany zapalne i pojawiający się ból. Zabiegi fizjoterapeutyczne pobudzają do pracy oraz wzmacniają mięśnie i stawy, a jednocześnie przywracają tkankom właściwą długość i elastyczność. W konsekwencji zdecydowanie łatwiej zachować zdrowie i witalność, a także cieszyć się dobrą sprawnością nawet w późnym wieku.

Fizjoterapia dla niemowląt i dzieci

Warto pamiętać, że również najmłodsi miewają problemy, które wymagają interwencji fizjoterapeuty, aby usprawnić narządy ruchu, zlikwidować nadmierne napięcia mięśni i przykurcze.

Wszystkie tego typu zabiegi są dostępne w http://synapsa-terapia.pl/, więc warto tam skierować swoje kroki w razie jakichkolwiek problemów z mięśniami, stawami czy układem kostnym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ