Wiele osób marzy o własnym mieszkaniu. Jednym wystarczy kilka metrów kwadratowych w bloku, inni bardzo chcą mieć własny dom wolno-stojący z ogródkiem. Każda z tych opcji ma swoje zalety i wady. Nie bez znaczenia jest także miejsce zamieszkania.

Mieszkanie w bloku

Mieszkanie w bloku jest tanie w utrzymaniu, łatwe do ogrzania, a ponadto wiele formalności załatwia spółdzielnia mieszkaniowa, która dba o interesy mieszkańców. Ponadto bloki mieszkalne są zazwyczaj budowane w centrum miast i mają świetne lokalizacje. Niestety mieszkańcy bloków nie mogą się cieszyć przydomowym ogródkiem. Do dyspozycji mają tylko niewielkie balkony. Muszą się też liczyć, że dookoła mają sąsiadów, a ściany w nowym budownictwie nie są zbyt grube i słychać przez nie wszelkie hałasy. Sąsiedzi nierzadko też nie dbają o porządek na korytarzach i klatkach schodowych.

Mieszkanie w domu

Mieszkańcy domów jednorodzinnych mają swój własny kawałek ziemi, na którym mogą się zrelaksować po pracy, spełniać ogrodnicze pasje, zrobić grilla i spotkanie ze znajomymi. Mają również znacznie większą prywatnością niż mieszkańcy bloków. Za ścianami nikogo nie ma, więc mogą cieszyć się ciszą i spokojem. Ponadto dysponują większą powierzchnią i mogą rozplanować układ pomieszczeń tak jak tylko chcą. Niestety koszty utrzymania domu wolno-stojącego są znacznie wyższe. Wysokie są przede wszystkim koszty ogrzewania. Domy wolnostojące są również obiektem zainteresowań złodziei, dlatego warto zadbać o monitoring lub alarm, co również wiąże się z wysokimi wydatkami.

Nieruchomości na sprzedaż Gniezno

W Gnieźnie jest bardzo szeroka oferta nieruchomości dostępna na stronie https://kazo.pl/gniezno. Do kupienia są zarówno domy jednorodzinne, mieszkania w blokach, jak i działki budowlane. Gniezno to miasto z historią. Dawniej była to stolica Polski. Dziś miasto łączy historię z nowoczesnością. W historycznej części miasta znajduje się katedra. Nie brakuje także parków i innych terenów zielonych. Prężnie rozwijające się firmy oferują miejsca pracy, a sieć sklepów i komunikacja miejska sprawiają, że w Gnieźnie żyje się bardzo komfortowo. Z tego powodu nieruchomości w Gnieźnie sprzedają się bardzo szybko.

Zobacz też aktualne ogłoszenia nieruchomości w Wałbrzychu >>

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ