Flebologia to specjalność medyczna zajmująca się wykrywaniem i leczeniem chorób naczyniowych, zwłaszcza chorób żylnych, takich jak żylaki. Flebolog warszawa to specjalista naczyniowy. Lekarz od żylaków dzięki odpowiedniej diagnozie i leczeniu może znacznie zmniejszyć poziom cierpienia osób borykających się z tym bolesnym problemem.

Przyczyny powstawania żylaków

Jesień i zima to pora roku, w której niektórzy mierzą się z powszechnym problemem – dokuczliwymi żyłkami na nogach. Według sondaży problem żylaków dotyka około 70 procent ludzi, częściej kobiet niż mężczyzn.

W rzeczywistości poziom cierpienia jest często znaczny, o czym w codziennej praktyce doświadczają dermatolodzy i flebolodzy. Przyczyny powstawania nieestetycznych żył są dobrze znane.

Tworzą się, gdy wypełnione krwią naczynia włosowate tuż pod powierzchnią skóry tracą elastyczność i rozszerzają się z powodu utrzymującego się ciśnienia krwi. Szczególnie dotknięte są osoby z genetycznie uwarunkowaną słabością tkanki łącznej.

Inne czynniki, takie jak zmiany hormonalne, ciąża lub brak ruchu, mogą znacznie nasilać objawy.

Co zwiastuje żylaki?

Niewielkie pajączki mogą być oznaką głębszego problemu żylnego i zapowiedzią żylaków. Aby wykluczyć chorobę głębszego układu żylnego, przed każdym leczeniem wykwalifikowany lekarz od żylaków stawia diagnozę. Drożność żył i tętnic oraz funkcjonalność zastawek żylnych sprawdzana jest specjalnym badaniem ultrasonograficznym. Przy pierwszych objawach Klinika flebologii warszawa powinna być pierwszym miejscem, do którego się udamy na konsultację.

Skuteczne leczenie – flebologii warszawa

Jeśli układ żylny jest nienaruszony, nieestetyczne rozszerzenie naczyń krwionośnych można bardzo skutecznie skorygować za pomocą delikatnych metod, które mogą znacznie poprawić wygląd skóry nóg. W zależności od rodzaju, wielkości i położenia żył klinika flebologii warszawa stosuje różne formy terapii. W przypadku skleroterapii klasycznej specjalny środek wstrzykiwany jest bezpośrednio do naczyń krwionośnych, które sklejają się i są rozkładane przez organizm. Ta technika działa bardzo dobrze w przypadku większych zmian.

Skleroterapia pianką, w której środek do obliteracji żylaków spienia się powietrzem, może być również stosowana w leczeniu większych żylaków. Za pomocą lasera można leczyć drobne, przeważnie czerwonawe żyły o średnicy poniżej 0,5 mm, które są zbyt małe do wstrzyknięcia. Obie metody można również stosować łącznie, chociaż wymaga to wieloletniego doświadczenia i umiejętności manualnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWykładziny na balkon
Następny artykułUpominki na każdą okazję
Redakcja uMalgosi.pl

Cześć, jestem Gosia i piszę na tematy związane z modą, urodą i zdrowiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ