Depilacja – pod tym słowem kryje się wiele sposobów usuwania owłosienia. Niektóre z nich są bardzo bolesne, inne nieco mniej, a jeszcze inne wcale. Poziom bólu zależy m.in. od skuteczności wybranej metody, dlatego sprawdzamy, czy im większy ból, tym lepszy efekt.

Kilka słów o depilacji

Depilacja to zabieg stary jak świat. Już nawet starożytni Egipcjanie usuwali ze swojego ciała nadmiar owłosienia. Używali oni m.in. ostrych muszelek, oszlifowanych kamieni, ale również wosku z żywicy czy miodu. Jednak depilacja jaką znamy dziś, ma dopiero nieco ponad 100 lat. Przez ten okres wymyślano coraz to nowe pomysły, jak ułatwić depilację i sprawić, by była bardziej skuteczna. Wszak usuwanie włosów 50 czy 70 lat temu nie należało do najprzyjemniejszych czynności. Dziś jest z tym nieco lepiej, choć to zależy od metody, jaką wybierzemy. Sprawdźmy więc niektóre z nich.

Depilacja maszynką do golenia

Maszynka i krem do golenia – to atrybut każdego mężczyzny oraz… kobiety. Wiele kobiet decyduje się na skorzystanie z tej metody depilacji. Jej zalety? Absolutnie bezbolesna i stosunkowo szybka. Jeżeli twoje ciało jest bardzo wrażliwe na ból, skorzystanie z opcji „maszynka i krem do golenia” to najlepszy z możliwych wyborów. Niestety, ta metoda ma jedną, bardzo poważną wadę – skuteczność a właściwie jej brak. Depilacja maszynką nie daje nam zbyt długo cieszyć się gładką skórą. Z reguły musimy już następnego dnia, najpóźniej kolejnego, powtórzyć czynność.

Depilacja woskiem do depilacji

Innym popularnym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia jest depilacja przy użyciu wosku. Do niej potrzeba jednak nieco wprawy, by zabieg był skuteczny, dlatego zanim będziesz zadowolona z efektów, musisz się nieco napracować. No i będzie bolało, i to nawet bardzo. Zabieg depilacji woskiem należy do grona tych najboleśniejszych, jednak warto się nieco poświęcić. Zwłaszcza, że z włosami pożegnasz się na co najmniej kilka tygodni. Depilacja woskiem jest o wiele skuteczniejsza niż maszynką, więc jeżeli nie straszny ci ból, ta metoda jest warta przemyślenia.

Depilacja laserowa – raz a dobrze

Metod depilacji jest całkiem sporo, jednak ciężko o bardziej niedocenioną niż depilacja laserowa. Co sprawia, że nie należy ona do najczęściej wybieranych przez kobiety? Zdecydowanie cena. Zobacz, że kupno maszynki do golenia to koszt kilku złotych, wosk do depilacji kosztuje kilkanaście, zaś jeden zabieg depilacji laserowej to wydatek rzędu kilkuset złotych. Wszystko zależy od tego, jaką część ciała wybierzemy – im jest ona większa (plecy, nogi), tym wzrasta kosz zabiegu. Jednak ma on jedną zaletę, której nie można ignorować – całkowite usunięcie włosów. Dobrze wykonana depilacja laserowa pozwala na pozbycie się owłosienia na zawsze. Laser dociera głęboko pod skórę i niszczy cebulki. By tak się jednak stało, należy wykonać ten zabieg kilkukrotnie. Większość osób potrzebuje około 5-7 zabiegów depilacji laserowej, by raz na zawsze pozbyć się włosów z danej partii ciała. A jak wygląda kwestia bólu? Jest on z pewnością większy niż w przypadku golenia maszynką, jednak nieporównywalnie mniejszy od tego, jaki wywołuje depilacja woskiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLimuzyna
Następny artykułBiuro tłumaczeń i rodzaje tłumaczeń
Redakcja uMalgosi.pl

Cześć, jestem Gosia i piszę na tematy związane z modą, urodą i zdrowiem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ