Frezarki do paznokci to zarówno urządzenia do stosowania w profesjonalnym salonie kosmetyczny, jak i w domu, dla miłośniczek zaawansowanego manicure i pedicure. Jednak aby kupić odpowiednią, warto najpierw poznać kilka faktów na temat tego urządzenia.

Czym jest frezarka do paznokci?

Frezarka do paznokci to profesjonalne urządzenie, które służy do wykonywania zabiegów manicure i pedicure. Pomimo że zostało przeznaczone do użytku profesjonalnego, wiele kobiet decyduje się na jej posiadanie w domu, szczególnie, jeśli same często wykonują skomplikowany manicure.

Frezarka to urządzenie zaopatrzone w obracającą się z wysoką częstotliwością obrotów głowicę, zaopatrzoną w specjalną końcówkę, pozwalającą na szlifowanie płytki paznokcia. W zależności od rodzaju głowicy, może ona też służyć do innych celów, jak choćby usuwanie zrogowaciałego naskórka czy też usuwanie pozostałości po poprzednim nałożonym na płytkę kosmetyku.

Zalety frezarki do paznokci

Przede wszystkim profesjonalne frezarki do paznokci to urządzenia przyspieszające pracę kosmetyczek i stylistek. Sprawiają, że przygotowanie płytki paznokcia do kolejnego zabiegu jest znacznie prostsze i trwa krócej, co zwiększa wydajność w pracy i skraca czas, jaki muszą poświęcić klientki na wizytę w salonie. Ułatwia też wykonywanie zabiegów.

W warunkach domowych frezarka do paznokci przyda się do pielęgnacji i stylizacji płytki paznokcia, jeśli nie mamy czasu (albo z powodu pandemii nie mamy możliwości) udać się do profesjonalnej stylistki. Pomoże w skróceniu twardych paznokci oraz w zdjęciu trudnego do usunięcia manicure’u, takiego jak choćby manicure hybrydowy. Jest to urządzenie, które przede wszystkim pomaga zaoszczędzić czas i sprawia, że nawet bardziej wyrafinowany, domowy manicure nie będzie trudny do wykonania.

Wady frezarki do paznokci

Jedną z największych wad urządzenia jest pył, który powstaje na skutek przygotowania płytki paznokcia. Jest on dla wielu osób drażniący, dlatego od samego początku warto zainwestować w urządzenie zawierające pochłaniacz. Jest to szczególnie ważne w przypadku profesjonalnych salonów kosmetycznych, w których nie można pozwolić sobie na codzienne chmury pyłu, unoszące się w całym pomieszczeniu.

Inne wady frezarki mogą pojawić się, jeśli nie zostanie zastosowana umiejętnie, dlatego panie rozpoczynające z nią pracę we własnym domu powinny zachować ostrożność. Inaczej istnieje możliwość uszkodzenia płytki paznokcia.

Jaką frezarkę wybrać do domu a jaką do salonu?

Na to pytanie nie ma jasnej odpowiedzi, ponieważ wiele zależy od potrzeb danej osoby lub danego salonu. W skrócie można jednak założyć, że do użytku domowego wystarczy urządzenie o mniejszej mocy, z mniejszą ilością dodatkowych akcesoriów. Z kolei w przypadku salonu kosmetycznego najlepiej sięgnąć po mocne, wydajne urządzenie, które posiada kilka akcesoriów w zestawie i jest łatwe do dalszej rozbudowy. Dzięki temu będzie służyć w wielu sytuacjach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ