Wybrzeże Bałtyku to wspaniały region turystyczny, który każdemu z nas może sporo zaoferować. Gdzie warto się wybrać? Jednym z tych miast, na teren których w czasie krajoznawczej wycieczki po tej części kraju z pewnością warto zajrzeć, jest Wolin. Jakie atrakcje zasługują tutaj na wyróżnienie?
Wolin jest jednym z najważniejszych ośrodków miejskich nad polskim morzem, a spore zainteresowanie wypoczynkiem na jego terenie nie powinno być dla nikogo większym zaskoczeniem. Tu czekają na nas wspaniałe atrakcje, których nie znajdziemy w innych miejscowościach. Wolin ma też swój wyjątkowy urok, dzięki czemu wycieczki po tym mieście oraz po jego najbliższej okolicy stają się dla każdego z nas jedyną w swoim rodzaju przygodą.
Wolin, znany doskonale już w okresie wczesnego średniowiecza, może się pochwalić wieloma cennymi pamiątkami z dawnych czasów. Wiadomo, że dawniej miasto to było jednym z najważniejszych portów nad Bałtykiem. By się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć do miejscowego muzeum. Warto też przyjrzeć się uważniej miejskiej zabudowie, w której wyróżnia się neogotycki ratusz z końca XIX wieku. Warto też zwrócić uwagę na tak ciekawą perełkę dawnej architektury, jaką jest kościół św. Mikołaja – cenny zabytek, którego historia sięga XIII wieku. Symbolem Wolina stali się jednak Wikingowie. To atrakcje z nimi związane najmocniej przyciągają turystów na teren miasta. Słynny Festiwal Wikingów jest jednym z najważniejszych wydarzeń w tej części kraju, a świetna zabawa sprawia, że osób biorących w nim udział przybywa z każdym rokiem.

travelneo.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ