Kto z nas nie lubi mieć pięknych i zadbanych stóp oraz dłoni. Wiele osób jest w stanie poświęcić im naprawdę wiele czasu, aby wyglądały atrakcyjnie i przyciągały wzrok. I nic w tym dziwnego. Ładny wygląd dodaje pewności siebie i sprawia, że możemy więcej i stajemy się odważniejsi. Dlatego warto o siebie dbać. Zaś jednym z ważnych kroków w dbaniu o dłonie i stopy, o którym nie należy zapominać, jest bez wątpienia estetyczny manicure i pedicure. To właśnie on sprawia, że wyglądamy schludnie, a ładny kolor na paznokciach dodatkowo sprawia, że nasz strój nabiera rumieńców. Poza tym kolory, jakie nosimy na paznokciach, mogą wyrażać nasz charakter lub nastrój i powodować, że wydajemy się bardziej zdecydowani czy profesjonalni.

Aby prawidłowo wykonać wspomniane zabiegi warto zaopatrzyć się w kilka podstawowych akcesoriów, które ułatwią nam dbanie o siebie każdego dnia. Wśród nich wymienić należy między innymi lakiery do paznokci, zmywacz ułatwiający usunięcie starego i nieestetycznego już manicure, kosmetyki do pielęgnacji paznokci i skórek wokół nich (na przykład oliwki czy środki antygrzybicze), chusteczki i preparaty do dezynfekcji rąk, pilniki, bloczki polerskie i wiele, wiele innych. Poniżej przedstawione zostały akcesoria, które powinien posiadać każdy z nas.

Obcinacz do paznokci

Ten przyrząd to bez wątpienia podstawowe minimum, które każdy powinien mieć w swojej kosmetyczce. Jak sama nazwa wskazuje, służy on do obcinania paznokci i nadawania im pożądanej przez nas długości. Nie kosztuje wiele, a przydaje się niezwykle często. Dlatego naprawdę warto posiadać przynajmniej jeden.

Tarka do pięt

Nie ma nic gorszego, niż nieestetyczne i mało zadbane pięty. Dlatego poświęćmy im tyle czasu, ile tylko możemy. Pięty mogą okazać się trudnym przeciwnikiem. W końcu są częścią stóp, a te zaś każdego dnia noszą cały nasz ciężar i przyjmują na siebie wiele niedogodności. Z tego powodu skóra na piętach często jest wysuszona i rogowacieje. Aby poradzić sobie z tym problemem warto zaopatrzyć się w tarkę do pięt, która w skuteczny i prosty sposób pozwoli nam uporać się z przesuszonym naskórkiem nie tylko na piętach, ale i palcach stóp. Tarki posiadają też swoich zamienników – pumeksy. Te ostatnie również dobrze sprawdzają się w codziennym dbaniu o stopu. Na rynku dostępna jest cała masa tego typu produktów. Dlatego też odnalezienie produktu, który w pełni spełni nasze oczekiwania, nie powinno być trudnym zadaniem. Przy tym ogromną zaletą tarek i pumeksów do stóp jest ich niewielka cena. Nieco droższe są tarki elektryczne. Jednak w nie również warto inwestować, ponieważ pozwalają zaoszczędzić czas.

Lakiery do paznokci

Lakiery do paznokci to oczywiście domena pań, jednak można spotkać również panów, którzy nakładają na swoją płytkę bezbarwne produkty w celu jej ochrony. Jeśli zaś o kobietach mowa, to każda z nas bez wątpienia powinna posiadać przynajmniej jeden lakier do paznokci. Kolorowy manicure i odpowiednio dobrany do niego pedicure potrafią sprawić, że nasze dłonie i stopy nie tylko wyglądają na zadbane, ale również dodają kobiecości i pewności siebie. Urozmaicają również nasz stój podkreślając go i dopełniając.

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się lakiery hybrydowe. Ze względu na swoje właściwości, takie jak długotrwały efekt, wytrzymałość na codzienne aktywności, głęboki kolor i bezpieczeństwo, zdobyły serca wielu pań na całym świecie. Nie ma już zapewne osoby, która przynajmniej raz nie słyszała o manicure hybrydowym. Jego wykonanie jest niezwykle proste i choć zajmuje więcej czasu niż nałożenie klasycznego lakieru, to w rezultacie jednak pozwala ten czas zaoszczędzić, ponieważ raz nałożona hybryda może wytrzymać na paznokciach kilka tygodni i przez cały ten czas będzie wyglądać tak, jakbyś dopiero wyszła z salonu kosmetycznego. Nie ma więc wątpliwości, że lakiery hybrydowe jeszcze długo będą brylować na rynku kosmetycznym i zyskiwać coraz szersze grono zwolenniczek. Wystarczy, że choć raz wypróbujesz hybrydy, a nigdy już z niej nie zrezygnujesz.

Źródło: http://asghost.pl/category/moda-uroda-wyglad/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ