Metoda akrylowa to najstarszy sposób trwałej stylizacji paznokci. Wykwalifikowane kosmetyczki wykonują go już od lat 80 ubiegłego stulecia. Chociaż na rynku pojawiły się nowe, łatwiejsze sposoby na trwały manicure, akryl nadal cieszy się dużą popularnością ze względu na efektowny wygląd i trwałość.

Na czym polega metoda akrylowa?

Na samym początku paznokcie akrylowe wykonywano z… wypełnienia stomatologicznego. Co ciekawe, również pierwsze frezarki używane do manicure były zmodyfikowanym sprzętem dentystycznym. Tipsy z materiałów stomatologicznych nie wyglądały zbyt naturalnie, ale przetarły szlak dla bardziej zaawansowanych metod stylizacji. Obecnie mamy do dyspozycji zaawansowany technologicznie akryl do manicure, który nie tylko wygląda pięknie, ale także nie szkodzi naturalnej płytce paznokcia.

Manicure akrylowy wykonuje się na naturalnej płytce lub na tipsie. Przed nałożeniem akrylu, paznokieć należy starannie opiłować – wyjaśnia podolog z http://foot-med.pl, skrócić do długości opuszka palca oraz z niezwykłą starannością odsunąć skórki i zmatowić płytkę. Jest to bardzo ważne, gdyż od precyzji tych zabiegów zależy trwałość powłoki akrylowej na naszych paznokciach. Na tak przygotowane palce nakładamy samoprzylepna formę lub przyklejamy tips. Proszek akrylowy miesza się ze specjalnym płynem (liquidem), który zamienia akryl w miękką, plastyczną masę.  Odpowiedniej wielkości kulkę z masy należy nałożyć na paznokieć i formę, po czym równomiernie rozprowadzić, nieustannie zwracając uwagę n grubość paznokcia. Akryl nie wymaga lampy UV do utwardzania, schnie swobodnie na powietrzu. Po wyschnięciu powłoki akrylowej można nadać jej kształt i wypolerować za pomocą frezarki z odpowiednio dobranym frezem.

Zalety manicure akrylowego

Długoletnia popularność tej metody stylizacji pochodzi stąd, że akryl jest elastyczny i pracuje razem z naturalnym paznokciem. Nie tylko jest dzięki temu trwalszy, ale także nie powoduje utwardzania płytki paznokcia i poczucia nieprzyjemnego ściągania. Dzięki możliwościom przedłużania i modelowania kształtu paznokci, metoda akrylowa jest polecana do paznokci słabych, o trudnym kształcie lub potrzebujących rekonstrukcji. Akryl wzmocni paznokcie ze skłonnością do łamania się a także zamaskuje ślady po uszkodzeniu i obgryzaniu. Paznokcie akrylowe odznaczają się wyjątkową trwałością a dzięki elastyczności także odpornością na uszkodzenia. Dodatkowo, można je uzupełniać w miarę pojawiania się odrostu, przez co możemy cieszyć się pięknym manicure tak długo, jak mamy na to ochotę.

Wady manicure akrylowego

Największą wadą akrylu jest nieprzyjemny, duszący zapach uwalniający się podczas mieszania liquidu z proszkiem. Z powodu tej woni, akryl nie jest polecany dla alergiczek i kobiet w ciąży, chociaż na rynku pojawiły się już preparaty bezwonne.
Wykonanie manicure akrylowego jest skomplikowane i wymaga umiejętności oraz doświadczenia. Dlatego też bez przygotowania nie warto robić takiego zabiegu w domu – lepiej zwrócić się do profesjonalnego stylisty.
Przed położeniem akrylu płytkę paznokcia należy dość inwazyjnie przygotować – skrócić do minimum i intensywnie zmatowić. Z tego powodu po zdjęciu akrylu paznokcie będą mocno osłabione i będą potrzebować dłuższego czasu na regenerację. Tym bardziej, że aby zdjąć akryl z paznokci, należy albo spiłować go frezarką albo wymoczyć w czystym acetonie co najmniej 30 minut. Moczenie w acetonie nie wpływa najlepiej na kondycję skórek i paznokci, dlatego na ten zabieg powinny decydować się tylko te panie, które są całkowicie pewnie, że już nie chcą nosić akrylowych paznokci.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ