Choroba – pokrzywka naczyniowa jest dzisiaj już dość dobrze znana. Pomimo, że rozpoznanie choroby jest stosunkowo proste, to jednak choroba ta wymaga bardzo szerokiej diagnostyki i wielu badań potwierdzających.

Występowanie pokrzywki

Jak wynika z danych statystycznych, choroba ta najczęściej zdiagnozowana jest u młodych kobiet, podobnie jak i w przypadku większości chorób tkanki łącznej. Same objawy pokrzywki naczyniowej są niezwykle zróżnicowane, a przy tym też niecharakterystyczne, przez co w wielu przypadkach dochodzi do pomyłek, a także do niejednoznacznej diagnozy. Co ciekawe tu też u większości osób zmiany skórne przybierają inny obraz, i w większości też przypadków różnią się od tych najczęściej spotykanych. To też pokazuje, że pokrzywka naczyniowa może mieć różne formy i różne objawy. Najczęściej w przypadku rozwoju tej choroby na skórze pojawiają się bąble, są one bardziej uniesione, a także mniej swędzą, za to też mogą boleć i piec. Tego typu objawy skórne utrzymują się zwykle dłużej niż 24 godziny, zaś nawet po ustąpieniu na skórze mogą pozostać niestatyczne przebarwienia. To też najczęściej pojawiające się objawy w przebiegu tej choroby.

Inne objawy pokrzywki naczyniowej

Sama pokrzywka naczyniowa jest chorobą wielo-objawową, a to oznacza, że w jej przebiegu można odnotować jeszcze mniej charakterystyczne objawy niż tylko te związane ze skórą. Wśród innych objawów jakie mogą towarzyszyć pokrzywce zwykle wymienia się stany podgorączkowe, złe samopoczucie czy też uczucie rozbicia, które to bardzo często połączone są z bólami kostno-stawowymi i bólami mięśniowymi. Tego typu objawy z kolei często mylone są z typowym przeziębieniem, czy też grypą. Co więcej w przypadku pokrzywki odnotowuje się także bóle brzucha, a nawet problemy z oddychaniem.

Objawy wielonarządowe w przebiegu pokrzywki naczyniowej

Warto też wspomnieć, że oprócz typowych objawów wskazujących na rozwój tej choroby, w niektórych przypadkach odnotowuje się też bardzo groźne zmiany narządowe. Tu na przykład odnotowuje się zmiany w nerkach, które to spowodowane są odkładaniem się w tych miejscach kompleksów immunologicznych. U niektórych pacjentów pojawia się także nadwrażliwość na światło czy powiększenie węzłów chłonnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ