W dzisiejszych czasach wszyscy czerpiemy wiedzę przede wszystkim z jednego źródła – oczywiście z Internetu. To do niego zaglądamy od razu, gdy chcemy się czegoś dowiedzieć. Gdy chcemy na przykład okryć najnowszy i najnowocześniejszy sposób na zbicie nadprogramowej wagi. Jeżeli od dłuższego czasu podejmujemy już ciągłe próby zmienienia swojej sylwetki, ogólne zasady zdrowego żywienia są nam bardzo dobrze znane, a skoro z ich pomocą nie osiągamy zadowalających nas efektów, szperamy dalej i wynajdujemy coraz to dziwniejsze metody odchudzające. Niektóre z nich dziwne są tylko z pozoru, bo w rzeczywistości bazują jednak na naturalnych sposobach, które nie mogą nam w jakiś szczególny sposób zagrozić, o ile jesteśmy zdrowi i na nic specjalnie nie chorujemy. Kapsaicyna odchudzanie to jeden z najlepszych przykładów takich zdrowych i jednocześnie dość nietypowych sposobów odchudzających. Być może czytaliśmy już o niej właśnie w Internecie, bo wirtualne fora, blogi i strony wręcz zasypywane są opiniami na temat drogocennego działania tego związku. A ile jest w tym prawdy?

Najnowsze wątki i tematy pojawiające się ostatnio w tych wszystkich mediach społecznościowych bądź na internetowych blogach czy forach pokazują nam właśnie zdjęcia idealnie szczupłych dziewczyn i zgrabnych kobiet, które (jak same mówią) schudły i wyrzeźbiły swoje figury wyłącznie dzięki zastosowaniu kapsaicyny. Nawet jeśli z początku nie wierzymy w te ich komentarze i opinie, podświadomie, im częściej na nie się natykamy, tym bardziej zaczynamy je uznawać za prawdę. Spoglądamy na te kolorowe fotografie niezwykle atrakcyjnych pań i chcemy wyglądać dokładnie tak jak one. Nie myślimy o tym, że nasze ciało jest może mieć zupełnie inne warunki i potrzeby, uznając, że jeśli będziemy postępować tak jak te kobiety ze zdjęć, nasza sylwetka przybliży się do ich wyglądu. Skoro więc te panie polecają nam ten jeden związek, jakim jest kapsaicyna odchudzanie, sięgamy po niego w mgnieniu oka, byleby tylko raz na zawsze rozprawić się ze zbędnym tłuszczykiem i do lata wyrobić sobie taką sylwetkę, którą same będziemy się potem chwalić. Teoretyczne i przypuszczalne efekty zdają się zachwycające, ale jak do tego wszystkiego mają się prawdziwe właściwości kapsaicyny?

Od czasu do czasu wszyscy ją spożywamy, choć być może nawet nie mieliśmy o tym pojęcia. Kapsaicyna nie jest bowiem jakimś dziwnym wytworem branży farmakologicznej – to zupełnie naturalny związek, który występuje przede wszystkim w papryczkach chilii. Decyduje on o ostrym smaku i aromacie tej przyprawy. Sprawia, że po zjedzeniu czegoś doprawionego chociażby szczyptą chilii odczuwamy ostrość w przełyku i musimy szybko czymś ją ugasić. Ostre przyprawy mają natomiast rzeczywisty dobry wpływ na naszą sylwetkę. Przyspieszają bowiem przemianę materii. Nakręcają metabolizm, dzięki czemu możemy łatwiej i szybciej się wypróżniać, usuwając tym samym swoje komórki tłuszczowe. Kapsaicyna odchudzanie będzie więc dobrym wyborem. Stosujmy ją jednak pod jej naturalną postacią, zamiast bezsensownie wydawać pieniądze na drogie suplementy.

abczdrowia.com.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ