Za Tobą już zostało szukanie działki oraz domu. Znalazłeś wymarzone miejsce na ziemi, w którym zamierzasz spędzić swoją najbliższą przyszłość. Jesteś zachwycony miejscem, okolicą ale przed Tobą kolejna trudna decyzja. Budowa domu – tylko no właśnie jakiego? Parterowego, a może interesują Cię domy parterowe z poddaszem?
Wszystko zależy od tego, jakie masz oczekiwania wobec domu. Czy jesteś osobą samotną, a może masz rodzinę? Jak liczną? To są bardzo ważne pytania, bo w dużej mierze, udzielając odpowiedzi na powyższe pytania, będziesz w stanie wybrać swój dom marzeń.

Będąc samotną osobą, warto wziąć pod uwagę zakup czy wybudowanie domu parterowego. Niewielki w planie, w niskiej zabudowie – będzie łatwiejszy organizacyjnie w utrzymaniu.
Mając rodzinę, warto pomyśleć o domu większym, funkcjonalnie urządzonym. Domy parterowe z poddaszem, np. użytkowym, świetnie sprawdzą się przy większej liczbie mieszkańców. Dom w którym każdy członek rodziny ma swój pokój, swoją własną przestrzeń to prawdziwy komfort. A o to chodzi, aby móc mieszkać i żyć w możliwie przyjemnym miejscu. Domy parterowe z poddaszem, mają tę przewagę nad zwykłymi domami parterowymi bez poddasza, że łatwo można w nich, oddzielić strefę dzienną od nocnej. Wystarczy na dole domu urządzić kuchnię – oddzielną lub otwartą, połączoną z salonem który będzie pełnił rolę pokoju dziennego. Mając pracę zdalną, z możliwością wykonywania jej z domu, warto rozważyć adaptację pokoju na dole na miejsce z przeznaczeniem do pracy. Taki gabinet, świetnie sprawdzi się jako samodzielne, zamykane pomieszczenie. Przytulnie urządzone, okaże się nieocenionym miejscem do efektywnie wykonywanej pracy.
Na dole domu warto także zadbać o duże szafy w przedpokoju, kotłownię w której umieścimy kocioł grzewczy oraz łazienkę. Rodzina licząca przynajmniej 4 osoby, mieszkająca w domu, zdecydowanie może i powinna pozwolić sobie na luksus posiadania 2 łazienek. Usprawni to poranną i wieczorną toaletę domowników, a ponad to – idealnie sprawdzi się w momencie wyjść na różnego rodzaju imprezy czy uroczystości, kiedy wszyscy powinni wyjść z domu o jednej porze.

Poddasze użytkowe, gdzie zakłada się że będzie tam strefa nocna, powinna mieć sypialnie oraz także łazienkę. Ponad to, warto dobrze dobrać okna dachowe, które sprawią że pomieszczenia będą doświetlone z możliwością ich wietrzenia, np. przed snem.

Mając dom, warto także zadbać o ogród. Może on się stać zieloną oazą przy niewielkim nakładzie czasu i pracy. A można z niego stworzyć także piękny, gęsty ogród pełen ciekawych roślin. Wszystko znowu zależy od różnych czynników. Między innymi od tego kto będzie zajmował się pielęgnacją ogrodu. Czy ktoś z domowników, a może firma ogrodnicza czy samodzielny ogrodnik. Jakie mamy możliwości finansowe – bo ogród mimo że cieszy oko i wpływa kojąco na duszę, może się okazać studnią bez dna. Ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Warto odpowiedzieć sobie na początku na kilka pytań, aby móc stworzyć ogród swoich marzeń.

Są to trudne decyzje, mają one wpływ na kilkanaście, czasem na kilkadziesiąt lat naszego najbliższego życia. Dobrze jest je na spokojnie przeanalizować i wybrać wariant, który najbardziej nam odpowiada.

kopalniamarzen.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ