Często osoby cierpiące na nadwagę lub otyłość zastanawiają się, jaki sport wybrać, aby skutecznie zrzucić zbędne kilogramy. Do wyboru jest wiele dyscyplin, ale niektóre wymagają sprzętu, niektóre można wykonywać tylko drużynowo. Aby uniknąć tych problemów, warto wziąć pod uwagę bieganie.

Warto zadać sobie pytania, czy biegając można schudnąć? Jak i ile biegać żeby schudnąć? Na pierwsze pytanie odpowiedź jest stanowczo twierdząca. Jak najbardziej bieganie to świetny sposób, aby zrzucić parę kilogramów i zadbać o sylwetkę. Wymaga dużego zaangażowania całego ciała, powoduje znaczne przyspieszenie metabolizmu jeszcze na parę godzin po aktywności fizycznej, dlatego warto rozważyć bieganie jako sposób na zbicie wagi.

Przed rozpoczęciem przygody z bieganiem, powinniśmy się przygotować. Należy przede wszystkim dobrać jak najlepsze obuwie sportowe i lepiej na nim nie oszczędzać, co wcale nie oznacza, że musimy kupić najdroższe buty w sklepie. Po prostu najlepiej zrobić rekonesans po sklepach sportowych i poprosić o doradztwo w wyborze obuwia obsługę sklepu. Odpowiednio dobrany but pozwoli nam wygodnie biegać i będzie chronił nasze kości i stawy przed nadmiernym obciążeniem. Do obuwia warto wybrać niekrępujące ruchów ubranie sportowe, ważne żeby było wygodne i przepuszczało powietrze, nasza skóra musi przecież oddychać.

W zależności od tego, czy wcześniej biegaliśmy i w jakiej jesteśmy formie, możemy zacząć na dwa sposoby. Dla osób, które są w słabej kondycji, najlepiej zacząć od chodzenia lub marszu przez jakiś tydzień lub dwa a nawet dłużej, jeżeli nie czujemy się na siłach. Po tym czasie stopniowo do treningu można dołączyć bieg w postaci marszobiegów i stopniowo zwiększać długość biegu względem marszu. Z kolei osoby, które czują się od razu na siłach biegać, mogą zacząć od marszobiegów, dostosowanych intensywnością do naszych możliwości. W pewnym momencie poczujemy, że możemy przebiec cały zaplanowany dystans.

Aby bieganie dało odpowiedni skutek w postaci utraty wagi, należy przede wszystkim zadbać o dwie rzeczy. Po pierwsze biegać regularnie minimum 2-3 razy w tygodniu. Po drugie jeść tyle samo lub odrobinę mniej niż zwykle i wyeliminować spożywanie słodyczy i fast foodów, ponieważ żadne bieganie nam nie pomoże zrzucić wagi jeżeli będziemy je zajadać.

zrodlozdrowia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ