Efektywne działanie terapii obciążeniowej w leczeniu schorzeń takich jak autyzm, nerwica czy bezsenność przestała być mitem. Naukowcy od lat bowiem zajmują się badaniem wpływu nacisku na działanie układu nerwowego, a także na sferę psychiczną pacjentów korzystających z dodatkowych obciążeń. Na czym jednak polega kuracja obciążeniowa i dlaczego jest skuteczna?

Terapia obciążeniowa- czyli co?

W terapii obciążeniowej wykorzystuje się narzędzia takie jak kołdra i kamizelka obciążeniowa. Są to wyroby medyczne, które powinny być odpowiednio dopasowane do wzrostu pacjenta oraz rodzaju schorzenia. Kołdra obciążeniowa jest bowiem specjalną pierzyną, w której znajdują się liczne woreczki wypełnione ciężarem. Najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się naturalny żwirek albo drobne szklane kulki o odpowiednich, bezpiecznych dla człowieka wymiarach.

Pierzyna

Działanie produktów posiadających dodatkowe obciążenie polega na wywieraniu odpowiedniego, głębokiego nacisku na ciało. Wywierana siła korzystnie wpływa na działanie układu nerwowego, czym przynosi ulgę w stanach bólowych, łagodzi stres i niepokój, a także pozwala na długi, spokojny sen.

Tajemnica działania kołdry i kamizelki obciążeniowej

Według oficjalnych badań naukowych przeprowadzonych przez specjalistów z zakresu neurologii terapia obciążeniowa korzystnie wpływa na samopoczucie, a w dłuższej perspektywie znacząco poprawia funkcjonowanie układu nerwowego. Zauważono bowiem, że lekki ucisk wywierany na ciało pobudza układ nerwowy, lecz intensywniejsze doznania, czyli tak zwany głębszy ucisk, ma istotny wpływ na jego działanie. Dlatego dzisiaj kuracja obciążeniowa jest zalecana przy różnego typu schorzeniach psychicznych- na przykład przy leczeniu autyzmu, nerwicy i depresji.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ