Bezpieczeństwo Internetu jest tematem, którego znaczenie wzrasta wraz z rosnącą dostępnością transakcji sieciowych. Równocześnie wzrasta potrzeba wzmocnienia bezpieczeństwa w Internecie. W tym celu, technologia SSL zapewnia narzędzia z najwyższych standardów i zaufanych marek nalegać na ich procesów do zatwierdzenia organizacji. Te dwa zbiegają się na to, że użytkownicy sieci uzyskać najlepsze wyniki w jakości i niezawodności.

Podczas gdy Internet zrewolucjonizował komunikację, jego udogodnienia i zastosowania mają swoją cenę w nowych niebezpieczeństwach. Bez jakiejkolwiek obrony online, zostawiasz siebie otwartym na bycie ofiarą oszustwa, kradzieży, a nawet uszkodzenia mienia. Bezpieczeństwo i czujność są niezbędne, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, a odpowiedzialność ta nie spoczywa tylko na jednostce; każdy jest potencjalnym celem, w tym rządy i prywatne korporacje. Na https://techpolska.pl/ przeczytasz więcej o bezpieczeństwie w sieci.

Prywatność i poufność

Bez zastosowania środków bezpieczeństwa, prywatne lub poufne informacje lub wiadomości mogą być przeglądane, przechwytywane, a nawet skradzione. W zależności od intencji włamania, może to obejmować zakres od niewinnych, takich jak badania rynku, do niszczących, takich jak kradzież tożsamości lub inne oszustwa. Rządy i firmy posiadające poufne informacje są również narażone na ryzyko, ponieważ ich własne informacje są często cenne, a ponadto przechowują one prywatne informacje o osobach takich jak klienci lub pracownicy.

SSL

SSL (Secure Sockets Layer) technologia jest światowym standardem bezpieczeństwa w Internecie w odniesieniu do transmisji danych i prywatności, to szyfruje informacje przesyłane w sieci i chroni dane w tranzycie, które w przeciwnym razie mogłyby być przechwycone i manipulowane. Ponadto, jest ona kompatybilna ze wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi, przeglądarkami internetowymi i aplikacjami, jak również ze sprzętem serwerowym.

Zaufanie do marek

Podobnie, bezpieczeństwo internetowe znajduje oparcie w zaufanych markach. Ich rola jest ściśle powiązana z procesem wydawania certyfikatów. Wynika to z faktu, że aby zdobyć zaufanie klientów i zwiększyć swoje dochody, firmy e-commerce muszą nie tylko chronić dane przesyłane na swoich stronach, ale także pokazać, jak to robią.

Dbaj o poufność

Bardzo ważne jest, aby użytkownik sprawdził, czy technologia SSL ma miejsce, gdy wysyła poufne informacje – https://techpolska.pl/ stwierdził, takie jak dane karty kredytowej lub wprowadza hasła. Jedną z technik, którą przestępcy wykorzystują do kradzieży informacji jest tzw. phishing, który polega na podszywaniu się pod stronę taką jak PayPal czy nawet Google i żądaniu informacji od użytkownika poprzez wysłanie go na fałszywą stronę docelową. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego jest sprawdzenie błędów w adresie URL lub różnic w e-mailach, a kolejną czerwoną flagą powinno być to, że SSL nie jest aktywny, co można łatwo sprawdzić patrząc na adres URL strony. Jeśli nie jest tam napisane HTTPS, oznacza to, że nie jest on zaszyfrowany i Twoje informacje mogą zostać skradzione przez osoby trzecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ