Kubeczek menstruacyjny to mała miseczka, wykonana w elastycznej gumy silikonowej lub lateksowej. W przeciwieństwie do pozostałych produktów, które są stosowane przez kobiety w czasie menstruacji, kubeczek nie wchłania krwi tylko ją magazynuje. To dość nowy gadżet na rynku, stanowi alternatywę dla tradycyjnych podpasek i tamponów. Jest to rozwiązanie bezpieczne, ekologiczne i tanie. Jak wybrać odpowiedni kubeczek menstruacyjny dla siebie?

Jak wybrać wysokość kubeczka menstruacyjnego?

Aby zakupić odpowiedni kubeczek menstruacyjny, najpierw należy zmierzyć wysokość szyjki macicy w czasie menstruacji. Taki pomiar powinno się wykonać w domowym zaciszu, wystarczy wprowadzić do pochwy środkowy palec. Gdy poczujemy szyjkę macicy, wiemy do którego momentu palec został wprowadzony. To będzie wysokość kubeczka. Jeżeli mamy problem z wyczuciem szyjki macicy, możemy zmienić pozycję na kuczną.

Jaka powinna być średnica kubeczka menstruacyjnego?

Drugi bardzo ważny parametr to szerokość kubeczka menstruacyjnego. Tutaj ma znaczenie, czy kobieta jest już mamą, czy też nie. Jeżeli jeszcze nie rodziła dzieci powinna wybrać węższy kubeczek, z kolei mamy powinny zaopatrzyć się w wersję szerszą. Jednak nie zawsze się to sprawdza, czasami kobiety, które przeszły poród już kilka razy, wymagają węższego kubeczka.

Przeczytaj też: http://www.blognazdrowie.pl/herbata-z-pokrzywy-jaki-ma-wplyw-na-nasze-zdrowie/

Czy obfitość krwawienia menstruacyjnego ma znaczenie?

Obfitość krwawienia również ma znaczenie, podczas wyboru kubeczka menstruacyjnego. Kobiety, których miesiączki są dość obfite mogą spokojnie zdecydować się na kubeczek delikatnie szerszy. W drugim przypadku, gdy miesiączki są skąpe, należy wybrać kubeczek węższy i krótszy.

Jaka powinna być twardość kubeczka menstruacyjnego?

Różnorodność kubeczków menstruacyjnych na rynku jest ogromna. Różnią się one kolorem, rozmiarem oraz swoją twardością. Wyróżniamy kubeczki menstruacyjne miękkie, średnie oraz twarde. Jak można się domyślić, miękkie wersje są dla nastolatek, które jeszcze nie współżyły. Średnia twardość jest przeznaczona dla kobiet, które nie mają większych problemów. Z kolei twarde kubeczki menstruacyjne dedykowane są Paniom, które są aktywne i mają mocniejsze mięśnie dna macicy.

Źródło: https://www.e-tryby.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ