Efekt jo-jo po zastosowaniu diety odchudzającej jest częstym zjawiskiem. Pojawia się zwłaszcza po głodówkach lub bardzo monotonnych dietach. Powrót do normalnego odżywiania po zakończeniu diety jest bardzo trudnym momentem, nasz organizm nie zawsze radzi sobie z tym, że nagle zaczynamy dostarczać mu większych ilości pożywienia. Zaczyna więc magazynować zapasy.
Jak wychodzić z diety żeby uniknąć efektu jojo?
Dla wielu osób dieta jest środkiem do zrzucenia kilku kilogramów. Po osiągnięciu wymarzonej sylwetki często przestajemy jej przestrzegać. To duży błąd. Przechodząc na dietę powinniśmy mieć na celu zmianę sposobu odżywiania. Ważne, aby być świadomym tego, że po osiągnięciu wymarzonej wagi nie możemy spocząć na laurach i wrócić do odżywiania sprzed diety. Niestety to tak nie działa. Przechodząc na dietę, nie powinniśmy jej traktować jako okresu przejściowego, między jedną pizzą, a drugą. Warto sobie uświadomić, że osiągnięcie wymarzonych, trwałych efektów jest możliwe tylko przy zmianie sposobu odżywiania. Na tym polega właśnie sukces diet typu 1000 lub 1500 kalorii. Komponując jadłospis, przygotowując posiłki, niejako uczymy się zdrowo odżywiać. Wyrabiamy nawyki, które zostaną na całe życie. Przed przejściem na dietę, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy zerwać ze starym sposobem odżywiania Jeśli nie jesteśmy na to gotowi, nie ma po co zaczynać. Dieta, którą porzucimy po osiągnięciu celu, jest prostą drogą do uzyskania natychmiastowego efektu jo-jo. Nie oznacza to jednak, że musimy całkowicie rezygnować z niezdrowego jedzenia. Należy jednak zachować umiar i nadal ściśle pilnować tego co jemy. Trzeba zadbać o to, aby niezdrowe posiłki były jedynie incydentami w zdrowym i zrównoważonym odżywianiu, a nie na odwrót.
Dobrym pomysłem jest wybranie diety, która pozwala na komponowanie różnorodnych posiłków, ze składników które lubimy. Taka dieta jest nie tylko skuteczniejsza, ale pozwala na wypracowanie zdrowych nawyków, które zostaną z nami na dłużej i pozwolą uniknąć efektu jo-jo.

boblo.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ