Skakanie ze spadochronem to zarówno wielka przyjemność, jak i ogromny stres. Dlatego też w tak doniosłej chwili warto mieć kogoś bliskiego. Taką możliwość zapewniają szkolenia AFF, które oferują skoki w tandemie.

Jak wyglądają skoki w tandemie?

Są to zwyczajne ćwiczenia, tyle tylko, że w powietrzu przebywają dwie osoby zamiast jednej. Jeżeli mają takie życzenie, to mogą trzymać się za ręce, by dodać sobie nawzajem odwagi. Skoki w tandemie są na tyle fajne, że pozwalają dzielić się emocjami i wyzwalają w uczestnikach podwójną radość.

Oczywiście poczynania amatorów nadzoruje doświadczony instruktor. Jest to konieczne, gdyby któryś z nich miał problemy ze sprzętem lub uległ atakowi histerii. Oczywiście skoki drużynowe są nieco droższe od ich indywidualnego odpowiednika, ale wiąże się to z koniecznością przygotowania dodatkowego sprzętu.

Jak często powinno się trenować skoki spadochronowe?

To wszystko uzależnione jest od tego, ile czasu chce się poświęcić na rozwój nowego hobby i jakimi środkami finansowymi się dysponuje. Najczęściej szkolenia AFF są prowadzone w weekendy, gdyż jest to najbardziej dogodny termin. Oczywiście istnieje możliwość treningu w inne dni, ale taki zamiar należy wcześniej zgłosić instruktorowi. Jeżeli wyrazi on zgodę na indywidualne lekcje w ciągu tygodnia roboczego, to nie ma najmniejszego problemu.

Co do opłaty za szkolenie AFF to trzeba uczciwie przyznać, iż jest to drogie hobby i nie każdego na nie stać. Koszt pełnego zakresu szkolenia to nawet kilka tysięcy złotych i pozwolić sobie na taki wydatek mogą jedynie majętni ludzie. Nie oznacza to, że ci biedniejsi są dyskryminowani. Chodzi raczej o to, że oni decydują się jedynie na jednorazowe próby.

Ile skoków powinno się oddać, by ukończyć szkolenie?

To kwestia indywidualna, jednak zazwyczaj certyfikat ukończenia szkoleń otrzymuje się po oddaniu siedmiu skoków. Można oczywiście zwiększyć ich liczbę, jednak to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Najbardziej rozentuzjazmowani amatorzy kończą zajęcia po zrealizowaniu dziesięciu skoków. Później, jeżeli mają takie życzenie, mogą przystąpić do egzaminu. Jego pomyślne zaliczenie zagwarantuje im możliwość samodzielnych prób. W takim przypadku nie muszą prosić instruktora o zgodę na wykonanie skoku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ