Wykorzystanie pola magnetycznego w leczenie nacisku jest dobrze udokumentowane. Magnetoterapia i magnetostymulacja to metody medyczne stosujące stałe lub zmienne pola magnetyczne o niewielkiej częstotliwości. zmiany w ciągu, jakie zachodzą w efekcie oddziaływania pola magnetycznego, doprowadzają do utrzymywania czy poprawy zdrowia. Pacjentom będącym z starcie choroby bólowych niejednokrotnie poddaje się magnetoterapię – formę wykorzystywaną m.in. w zakresie podniesienia gojenia ran a w przypadkach wymagających działania przeciwzapalnego.

Jak pole magnetyczne oddziałuje na organizm?

Aktualnie składa się, iż są podstawy do myślenia, iż wykorzystywanie działania pola magnetycznego niewielkiej częstotliwości w medycynie jest dobre a może wywołać stałe wyniki. Efektywność wynika z działania pola magnetycznego Ziemi również od obecności pola magnetycznego, które w sposobie naturalny wytwarzają komórki ludzkiego organizmu (zwłaszcza nerwowe). Stany wyczerpania związane ze okresami chorobowymi, napięciem lub wysiłkiem (również umysłowym, jak także zewnętrznym) potrafią oddziaływać zaburzeniem pól biomagnetycznych. Co więcej, na organizm negatywny nacisk jest także pole magnetyczne, jakie generują urządzenia elektryczne. Zmienne pole magnetyczne łączone w magnetoterapii może zmuszać organizmy ludzkie do budowania procesów, które pomagają im przywrócić naruszoną homeostazę, redukować czy znosić różnorodne choroby.

czy magnetoterapia jest skuteczna naprawde

Magnetoterapia w życiu nacisku – wymagania oraz przeciwwskazania

Przeciwbólowe funkcjonowanie magnetoterapii niezwykle powszechnie kieruje się do łagodzenia choroby towarzyszących zmianom zwyrodnieniowym kręgosłupa, reumatoidalnemu zapaleniu stawów, obciążeniom oraz urazom układu kostno-stawowego, zesztywniającemu zapaleniu stawów kręgosłupa. Łączy się je również w celu redukcji bólu u pacjentach z półpaścem, urazami tkanek delikatnych oraz nerwobólami międzyżebrowymi. Do przeciwwskazań do korzystania zmiennego pola magnetycznego należą przede wszystkim dolegliwości nowotworowe oraz ciąża. Sposobów nie zajmuje się osobom korzystającym z tzw. pomocniczyc urządzeń elektronicznych (np. aparaty słuchowe). Poza tym nie należy zapisywać na nie chorych po wszczepieniu elektronicznych urządzeń stymulujących (jak kardiowerter-defibrylator). Wśród niepożądanych efektów stosowania zmiennego pola magnetycznego zapisuje się schorzenia charakterze oraz problemy ze snem.

Na czym polega kuracja polem magnetycznym?

Magnetoterapia polega na korzystaniu serii paru lub kilkudziesięciu leków oraz powodowaniu właściwej wartości pola magnetycznego (parametry należy dobierać indywidualnie dla każdego chorego).
Zabiegi z obszaru magnetoterapii zazwyczaj trwają ok. 10-20 minut (oraz magnetostymulacji – do 8 minut).
Okolice ciała, które poddaje się działaniu pola magnetycznego, nie potrzebują zdejmowania opatrunków – w tym także gipsu. W stanach ostrych terapię z zasady wydaje się po przerwie trwającej dwa tygodnie. Pacjentom ze okresami przewlekłymi powszechnie poleca się się dłuższe przerwy.
Klinicyści podkreślają, iż terapia polem magnetycznym należy do estetycznych i dobrych metod leczenia – w szczególności choroby bólowych występujących w czasie chorób układu kostno-stawowego i tkanek miękkich.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ