Zabieg wykonuje się urządzeniem zwanym laserem VPL, który emituje wiązki światła. Skóra pochłania światło – dociera ono aż do naczyń krwionośnych, gdzie następnie światło zostaje złapane przez hemoglobinę. Następnie, światło zostaje przekształcone w energię cieplną, dzięki której woda obecna w naczynkach krwionośnych wyparowuje. Dzięki temu, że pozbywamy się wody, naczynko obumiera, zamyka się i krew nie ma szansy rozlać eis do przestrzeni międzykomórkowej na twarzy.

Po zabiegu, skóra może być lekko zaczerwieniona. Nie należy jej wtedy zbytnio forsować. Warto wrócić do domu i ograniczyć kontakt z wiatrem, mrozem i gorącym nawiewem powietrza.

Ile kosztuje zabieg laserowego zamykania naczynek?

Naczynka na całej twarzy możemy zamknąć już za około tysiąc złotych. Ze względu na duże koszta, pacjentki często decydują się na usuwanie pęknięć partiami, co oznacza, że zaczynają od policzków i okolic nosa – to własnie te rejony są najbardziej narażone na pekanie naczynek, a zarazem są to rejony, które najbardziej rzucają się w oczy, gdy znajduje się na nich zaczerwienienie.

U kogo taki zabieg nie zadziała?

Osoby, które mają cukrzycę i są po nowotworach nie powinny przechodzić zabiegu laserowego zamykania naczynek. Należy też wiedzieć, że osoby,które mają bardzo ciemną karnację, nie powinny przeprowadzając laserowej terapii zamykania naczynek ze względu na to, że łatwo w takich warunkach o powstawanie przebarwień.

Czy laserowe zamykanie naczynek pozbywa się problemu raz na zawsze?

Na koniec warto pamiętać, że laserowe zamykanie naczynek leczy tylko objawy i pozwala pozbyć się estetycznego problemu. Nie oznacza to jednak, że problem nie powróci, a nawet można powiedzieć, że laserowy zabieg nie będzie w żaden sposób przeciwdziałał nawrotom. Dlatego, warto wiedzieć, jakie czynności dnia codziennego wpływają na powiększanie eis problemu pękających naczynek!

Jak przeciwdziałać pękającym naczynkom?

Przede wszystkim, na problem ten naraz one są osoby, które mają skórę wrażliwą, cienką, skłonną do podrażnień. O taką skórę należy dbać ze wzmożoną intensywnością. Należy wystrzegać się dużych dawek alkoholu, wystawiania skóry na wiatr, ostre słońce i na mróz. Warto wklepywać w nią jak najwięcej kremów z witaminą C i retinolem. Trzeba odwiedzać dermatologa raz na dwa lata, a także dbać o zrównoważoną, pozbawioną ostrych przypraw dietę. Nie pijmy gorących napojów w zimie i wystrzegajmy się bardzo zmrożonego picia w lecie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologii Esteti Med

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ